Parašyti gerą tekstą galima greitai ir mikliai. Tam būtina didelė koncentracija ir savidisciplina, gebėjimas susikaupti savo viduje neblaškomam jokių aplinkos trikdžių. Aš dirbu pagal tokią manierą – užeina ugninis impulsas ir tuomet reikia rašyti, rašyti, rašyti. Viską išrašęs po to energingai vaikštau ir daug judu. Pasivaikščiojęs gryname ore vėl grįžtu prie rašymo, tada vėl vaikštau ir t.t. Turi būti nuolatinis judėjimas tam, kad laisvai vyktų energijos apytaka tiek mentaliniame, tiek emociniame, tiek ir žinoma fiziniame lygmenyje.

Nevalia švaistyti laiko pašalinėms veikloms – naujienų skaitymui ir naršymui socialiniuose tinkluose. Kiekviena minutė turi būti skirta aktyviai veiklai: arba aktyviam darbui, arba aktyviam poilsiui. Panaršyti internete galima leisti sau tik retkarčiais. Geriau poilsio meto patausoti akis, o grįžus prie darbo vėl kryptingai dirbti, siekiant padaryti daugiau.

Sveikata – svarbiausia

Užsisėdėti vienoje vietoje niekam nevalia, o ypač rašytojui. Tai turi neigiamos įtakos ne tik tekstų kokybei, emocinei bei mentalinei savijautai, bet ir visų pirma fizinei sveikatai. Aktyvus judėjimas yra būtinas norint gerai ir kokybiškai dirbti. Sveikata yra svarbiausias kiekvieno darbuotojo pagrindas – būtina ją nuolatos palaikyti, visų pirma dėl paties savęs. Energingas pasivaikščiojimas lauke keletą kartų per dieną, kad ir aplink darbo pastatą išjudins raumenis, padės išvengti stuburo problemų ir pailsins akis.

Šviežia galva – šviežios mintys

Stengiuosi pamažu atsisakyti kavos, kad geriau išlaikyčiau turimą dienos energiją. 

Iš ryto prieš darbą yra labai reikalinga meditacija ir pabuvimas savo vidinėje tyloje. Reikia atsikelti bent pusvalandžiu anksčiau ir pamedituoti bei atlikti kitas sau svarbias dvasines praktikas, kurios padės išlaikyti vidinį žvalumą ir budrumą visos darbo dienos metu. Kartu tai padės palaikyti linksmumą ir išvengti neigiamų jausmų bei minčių pasekmių. Tam būtina savistaba ir savikontrolė. Lengviau yra kontroliuoti savo veiksmus ir žodžius, tačiau žymiai sunkiau kontroliuoti ir visas mintis – tam reikalingas ypatingas meistriškumas ir kasdienė praktika. 

Tai būtų svarbiausi dalykai.