Jeigu neturite kur įterpti apostrofą, įterpkite jį į rašytinę kalbą, šitaip dar labiau apsunkinantį tos kalbos, kokia ji bebūtų uzbekų, kirgizų ar ispanų, gramatiką. Tačiau kam kalbėti apie tai, apie ką žmogus neturi nė menkiausio žinojimo, nors jis ir labai nori kalbėti? Metas geriau rašyti apie traktorių padangų gamybą, sužinosime, iš kokios gumos bei medžiagų ir kaip išliejamos traktorių padangos, kaip jos apdirbamos, įgauna norimą formą ir t.t.

Pasaulis, kuriame būti geriau nei šiame pasaulyje

Man jau kvepia geležinkelis. Deduosi lagaminus ir keliauju naktiniu ekspresu. Groja fantastiška geležinių bėgių muzika, o aš sėdžiu kupe ir geriu kakavą. Saulė jau nusileidusi. Išėjau pasižiūrėti, kas dedasi pagrindiniame vagono salone, o čia visur sėdi skrybėlėti ponai, rūko cigarus ir lošia stalo žaidimus. Visur klegesys ir triukšmas, štai kažkas susikivirčijo. 

Laukia dar ilga kelionė. Imperijos sostinė Viena juk keri kiekvieną ypatingu žavesiu ir klasikine architektūra, norint nukeliauti į šį vidurio Europos perlą reikia turėti šiokios tokios kantrybės, nes kelias juk tolimas.

Skaitau knygas ir traukinio bildėjimas nesvaigina galvos, negadina akių. Galva man svaigsta tik nuo tų gėrybių, kurios čia yra, kaip ir nuo cigarų dūmų. Budapešte įlipusios į traukinį damos įnešė svaigų rožių aromatą, tokį sodrų ir stiprų, kad tiesiog leipsta galva ir norisi paspringti. Išlipau pasivaikščioti į peroną, nusipirkti laikraštį ir sužinoti svarbiausias Budapešto naujienas – kuo kvėpuoja miestas.

O tada vėl atgal į traukinį, vėl dunda dunda, bet kelio jau nebe tiek daug ir beliko. Važiavome jau 9 paras iš Sankt Peterburgo. Ir štai pagaliau mes čia, kur žydi sodrūs pavasario žiedai, kur svaiginančiai kvepia magnolijos ir iš laimės leipsta visi įsimylėjeliai. Tai meilės ir aistros miestas, į kurį nori patekti kiekvienas jaunuolis – čia tiek daug romantikos ir meilės galimybių.

Išlipau ir einu peronu link stoties. Rūksta traukinio dūmai, garsiai pučkuoja garvežys. Tolumoje, besileidžiančios saulės ūkuose ryškėja Vienos bažnyčių kontūrai.