Metas keliauti į Estiją – ramybės ir nepaprastai gražios gamtos šalį. Estija yra maža šalis, todėl vos per keletą dienų galima pamatyti kone visas svarbiausias šalies lankytinas vietas.

Ką galima pamatyti Estijoje?

Estijos šiaurė – tai ko gero gražiausia šalies dalis. Be Estijos sostinės Talino dar būtina nukeliauti į Lahemos nacionalinį parką ties Suomijos įlanka. Akmenuotas paplūdimys, milžiniški jūroje stūksantys rieduliai, žemaūgės pušys ir kitokia augalija, kuri truputį skiriasi nuo Lietuvos platumose esančios. Artėdami link Narvos važiuosite vis labiau į šiaurę, kur gamtinis kraštovaizdis kinta. Šiaurinėje Estijos dalyje taip pat daug vandens krioklių, daugybė pažintinių gamtos kelių ir jaukių mažyčių pajūrio kurortų.

Estijos rytai – ko gero įspūdingiausias čia esantis gamtos objektas yra didžiulis Peipusio ežeras, kurio net kito kranto nematyti, todėl jis atrodo tarytum jūra. Kitame ežero krante – Rusija. Estijos pakrantėse rasite daug jaukių žvejų miestelių, vieną kitą mažą uostą su švyturiu, be galo jaukią gamtą ir daugybę pušynų. Estijos rytinėje dalyje esantis Tartu miestas – tai vienas seniausių Estijos miestų, kuriame XVII amžiuje buvo įkurtas pirmasis Estijos universitetas. Švedų viešpatystės laikai yra neatskiriama Estijos istorijos dalis.

Estijos pietūs – čia rasite keletą didelių nacionalinių parkų, taip pat dar vieną nemažą ežerą. Vienas gražiausių pietų Estijos miestelių Viljandi – tai puiki vieta atsikvėpti ir gerai praleisti laiką. Estijos pietūs yra jaukus regionas su daug įspūdingos gamtos ir mažai miestų, gamta čia jau kiek panašesnė į Lietuvoje ir Latvijoje esančią.

Estijos vakarai – viena geriausių krypčių, kuria keliauti tiesiog būtina. Didžiausias vakarų Estijos lobis – tai Saaremaa ir Hiiumaa salos bei kitos mažesnės salelės Vormsi ir Muhu. Saaremos saloje rasite vieną gražiausių Estijos miestelių Kuressaare su daugybę įspūdingų gamtos ir kultūros objektų. Šalies pietuose Esantis Pärnu miestas – taip pat jaukus, šalia jūros įlankos įsikūręs miestas, vienas iš didesnių Estijoje.

Metas krautis lagaminus ir pasinerti į nuostabią kelionę. Keliaukime!