Kodėl gi nenukeliavus į visiškai šalia esančią Latviją? Kelionei užteks vos poros dienų. Pamatyti galima tikrai daug, o reikalui esant galima ir išvis nieko nepamatyti, tiesiog būti ir nežiūrėti pro automobilio langą ir net neišlipti iš automobilio. Tačiau jeigu pamatyti vis tik gi kažką norite, tuomet šiame straipsnyje bus pateiktos geros ir įdomios vietos. Jūsų dėmesiui:

Gaujos nacionalinis parkas. Viena įspūdingiausių Latvijos gamtos vietų tarp kalvų Gaujos upės paunksmėje. Tiesa, kraštovaizdis ne per daug skiriasi nuo Lietuvos, galbūt kažkuo primena Belmontą. Parko teritorija yra didelė, pagrindinis jo centras turistinis miestelis Sigulda su pilimi. Yra ir daugiau pilių viso parko teritorijoje. Puiki vieta plaukti baidarėmis, maudytis, užsiimti vandens ir kitu aktyviu sportu – tam čia yra sudarytos visos reikiamos sąlygos.

Valka. Miestas, esantis pasienyje su Estija, kuris įdomus tuo, jog valstybės siena eina per patį miesto centrą. Todėl viena pusė priklauso Estijai, o kita Latvijai. Estijos pusė truputį platesnė ir labiau apima patį miesto centrą. Pats miestas nėra kažkuo ypatingas ar gražus, tačiau būti čia įdomu, nes vienu metu esi Estijoje, o kitu jau Latvijoje.

Ryga. Šiame mieste jau yra buvę ko gero visi. Ryga net didesnė už Vilnių, jos senamiestis visiškai kitoks. Didelis, stambus, vakarietiškas, statytas vokiečių ir švedų pirklių, toli gražų ne italų, kaip Vilnius. Miesto šiaurietiška dvasia, kai tuo tarpu Vilniuje pietietiška. Lietuvos ir Latvijos vystymąsi lėmė labai skirtingos kultūrinės srovės, kadangi Latvija ilgą laiką buvo vokiečių ir švedų įtakoje, o Lietuva lenkų ir kitų tautų įtakoje.

Papė. Jaukus paplūdimio krantas prie pat Lietuvos pasienio, kur važiuoja atostogauti vien lietuviai. Čia beveik niekuomet neišgirsi kalbant latviškai, tik lietuviškai. Žiemą čia tuščia, o vasarą pilna lietuvių poilsiautojų. Šiame kaimelyje nėra net parduotuvės, net nusususio kiosko čia daugiausiai stovi vasarnamiai ir keletas kaimo turizmo sodybų.

Rucava. Mažas kaimelis šalia Papės. Čia rasite liaudies muzikos instrumentų muziejų ir daugybę kitų įdomybių, kurių traukia pasižiūrėti turistai net iš Naujosios Zelandijos.