Sveiki atvykę į Rumuniją – šalį, į kurią mažai kas atvyksta. Tačiau toks įspūdis gali susidaryti tik Lietuvoje, kadangi nedaug lietuvių keliauja į šią šalį. Transilvanija klesti iš turizmo, čia kasmet atvyksta labai labai daug turistų iš įvairių Europos šalių, daugiausiai Vengrijos, nors vengrai čia atvyksta kaip į namus ar aplankyti savo gimines. Turizmas čia aišku ne toks klestintis kaip kokioj Italijoj ar Ispanijoj, tačiau lyginant su rytų Europa, ko gero, vienas didžiausių.

Turistų lankomiausios vietos

Daugiausiai turistų užklysta būtent į Transilvaniją – seną istorinį regioną, kuris kadaise priklausė Vengrijai. Transilvanija yra maždaug trečdalis Rumunijos, kitos jos dalys – rytinėje pusėje esanti Moldova (ne Moldavija) ir pietuose esanti Muntenija yra ne tokios gražios ir lankytinos, nes Transilvanijai neprilygsta. 

Bukareštas

Rumunijos sostinė Bukareštas yra daugeliu atžvilgiu baisi pilko betono masė su daug sovietinių daugiabučių ir beveik be jokio senamiesčio, tačiau čia yra savaip žavinga. Apie Rumuniją sklando daug blogų gandų, kai kurie jų iš dalies yra teisingi, tačiau gerokai perdėti.

Grafas Drakula

Ko gero visi yra girdėję apie grafą Drakulą, kuris gyvena Karpatų kalnuose. Jo pilis yra netoli nuo Brašovo, tad nuo šio miesto ir pradėkime. Tai vienas gražiausių miestų, kurio apylinkėse pilna lokių. Brašovo senamiestis, kaip ir daugelio Transilvanijos miestų senamiesčiai, per karą liko nepaliestas ir yra gerai išsilaikęs, ko nepasakysi apie Bukarešto senamiestį.

Tradicijos ir religija

Visa Transilvanija yra kalnuota, su daug įspūdingos gamtos, visi miestai čia ganėtinai nedideli ir jaukūs. Rumunijoje geriausiai saugomos tradicijos ir yra žymiai mažesnis urbanizacijos bei modernizacijos lygis, kaimo gyventojų čia žymiai daugiau nei miesto gyventojų. Religingumas – vienas didžiausių visoje Europoje ir pasaulyje. Net judriomis ir chaotiškomis Bukarešto gatvėmis bėgiojantys praeiviai randa laiko stabtelėti prie cerkvės ir persižegnoti.

Kaimuose žmonės nemoka anglų kalbos, miestuose gana gerai moka. Rumunai be galo paslaugūs ir svetingi, labai mėgsta užsieniečius ir visuomet jiems padeda.