Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Ar tikrai neteršiate aplinkos?

Ar tikrai neteršiate aplinkos?Jei gyvenate daugiabutyje, ko gero vandentiekio ir nuotekų rūpesčių beveik nepatiriate – centralizuota sistema viskuo pasirūpina, nebent turite netvarkingą kaimyną, jau porą kartų užpylusį jūsų butą. O štai jei esate naujakurys dar iki galo nesutvarkytoje gyvenvietėje arba gyvenate sodininkų bendrijoje, vienkiemyje, vandentiekis ir nuotekos yra gan dažnas galvos skausmas.

Puiku, jei naujas sklypas yra šalia visų komunikacijų ir vandentiekiui bei nuotekoms tereikia projekto ir sutarties su paslaugų tiekėju. Tačiau yra tūkstančiai sodininkų bendrijų sklypų, neprijungtų prie centrinės vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemos – jos soduose paprasčiausiai nėra. Su šia problema susiduria ir vienkiemių gyventojai.

Kiek paprasčiau dėl geriamo vandens tiekimo – tereikia gręžinio. Bet – ne kiekvienas šalies regionas gali pasigirti kokybišku gruntiniu vandeniu, ne visur jo yra pakankamai. Pavyzdžiui, jei gyvenate Vakarų Lietuvoje ir naudojate nuosavo gręžinio vandenį ir jo nevalote, galite būti tikri, jog suvartojate per daug fluoro. Šios medžiagos perteklius fiksuojamas beveik visoje vakarinėje šalies dalyje. Fluoras kenkia dantims ir kaulams – ypač jo pertekliaus vengti turėtų vaikai, besilaukiančios moterys ir garbaus amžiaus gyventojai. Daug kur fiksuojamas geležies perteklius, viršijamos nitratų ir nitritų normos. Maža to, Vidurio ir Šiaurės Lietuvoje geriamojo vandens kiekiai pastebimai mažėja.

O štai nuotekų reikalai nėra tokie paprasti.

Griovys – ne išeitis

Dar visai neseniai užsukę pas draugus, gyvenančius sodų masyve, galėjome užuosti ar pamatyti ne itin malonius dalykus. Vos prieš keletą metų nemažai lietuvių nesidrovėjo nuotekų išleisti į griovius, mažus upelius, netoliese esančius tvenkinius ar paprasčiausiai į pievą. Tai buvo sodininkų bendrijų, kaimų, vienkiemių kasdienybė. Retas kuris mąstė apie ekologiją – daug svarbesnis buvo išlaidų klausimas.

Tačiau jau keletą metų nuotekų tvarkymas yra reglamentuojamas įstatymų. Nuotekoms reikalingos specialios talpos, išvežus jas specialiu transportu reikalingas kvitas, apie nuotekų išleidimą į vandens telkinius nebėra net kalbos – už tai gresia didžiulės baudos. Išeitis – nuotekų valymo įrenginys. Įsirengti nepakanka – reikia atrasti tinkamiausią sprendimą ir įrengimo darbus patikėti tikriems profesionalams, antraip negalėsite būti ramūs dėl švarios aplinkos.

Nuotekų valymo įrenginiai reikalingi visų pirma jums patiems. Galbūt turite gilų gręžinį ir vandens filtrus bei džiaugiatės kokybišku vandeniu, bet jei nuotekos patenka į aplinką, tai reiškia, kad patenka ir į giliuosius grunto sluoksnius. Nėra garantijos, kad nešvarumai nepasiekia jūsų čiaupo. Be to, valydami nuotekas, saugote visus artimiausius vandens telkinius, dirvožemį, augalus, vandens telkiniuose gyvenančius gyvūnus.

Kaina

Visi mėgstame taupyti. Dar vienas lietuviams būdingas bruožas – mes viską mokame patys. Štai kodėl taip nemėgstame samdyti tikrų meistrų, geriau patys vargstame, kelis kartus viską sugadiname ir pasidžiaugę rezultatu netrukus pastebime, kad kažką vėl reikia remontuoti.

Pigūs valymo įrenginiai labai vilioja. Tačiau dažniausiai galioja ši taisyklė – pigesnis, vadinasi ne toks kokybiškas, trumpaamžis. Geriau pirkti tris kartus pigiai ar vieną kartą brangiai? Turbūt pigesnis galų gale yra tas, kuris brangesnis. Valymo įrenginių yra įvairiausių, pradedant „Traidenio“ sistema baigiant visai negirdėtais firmų pavadinimais. Kurį pasirinkti protingiausia, geriausiai patars tie specialistai, kurie sistemą įrengs. Pasidomėkite įmone, kuri valymo įrenginius gamina bei įmone, kuri tuos įrenginius tiekia į rinką. Svarbu, kad iš užsienio atkeliavę valymo įrenginiai tiktų lietuviškoms oro sąlygoms – šaltoms žiemoms, lietingiems sezonams. Taip pat nepatingėkite pasiklausinėti savo pažįstamų – kaip veikia viena ar kita valymo įrenginių sistema, kurios turi daugiau pliusų, kurios – minusų. Surinkite kiek įmanoma daugiau patarimų ir tik tada apsispręskite dėl firmos vardo ir kainos.

Nuotekų valymo įrenginių kaina priklauso nuo šeimos dydžio, vietovės ir grunto. Sistemos kaina svyruoja nuo pusketvirto tūkstančio iki 11 tūkstančių litų.

Įrengimo darbai

Dažnai lietuviai sistemos montavimo darbų imasi patys. Tačiau norint sumontuoti tinkamai, reikia žinoti labai daug mažų ir didelių taisyklių. Galima padaryti klaidų, kurias lengva aptikti gamtosaugininkams ir jos kainuoja baudas.

Geriausia valymo įrenginių montavimo darbus patikėti specialistams. Oficialiai dirbančios įmonės suteikia šiems darbams garantiją, per garantinį laikotarpį sistema prižiūrima, šalinami gedimai.

Tik specialistai nustatys, kaip atlikti darbus atsižvelgiant į gruntą, kur geriausia montuoti talpas. Valymo įrenginiai pajungiami į jau esantį vamzdyną. Valymo įrenginys įleidžiamas į apytiksliai 3 metrų gylio ir 2,5 – 3 metrų pločio duobę.

Pagrindinė valymo įrenginių priežiūros taisyklė – apytiksliai kas pusantrų metų išvalyti perteklinį dumblą.

Per valymą perėjusios nuotekos išvalomos iki 98 procentų. Tai – tikrai švarus vanduo, kuris nepažeis ekosistemų, patekęs į aplinką. Vis dėlto, panaudoti antrą kartą tokio vandens nerekomenduojama – tai juk jau techniškai apdorotas vanduo. Tad nei tualetui nuleisti, nei daržui laistyti ar tuo labiau maudytis toks vanduo netinka. Tačiau taip kruopščiai išvalytas nuotekas galima drąsiai išleisit į melioracijos griovius ir nestovinčius vandens telkinius – jis visiškai nekenksmingas.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..