Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Ekologiška ir ekonomiška – geoterminis šildymas

Ekologiška ir ekonomiška – geoterminis šildymasPastaraisiais metais ekologija tapo ne išskirtinumu, mados reikalu, bet savaime suprantama kasdienybe. Norime ekologiškos aplinkos, ekologiško maisto. Net namuose stengiamės priimti tam tikrus ekologiškus sprendimus. Vienas jų – geoterminis šildymas. Kol kas geoterminį šildymą galima pavadinti naujove – keletas faktų apie šį ekologišką, ekonomišką bei patogų šildymo būdą.

Kas yra geoterminis šildymas? Tai pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmės šilumą. Regionuose, kurias gamta apdovanojo karštosiomis versmėmis, šildymui naudojama būtent karštųjų vandenų energija.

Tačiau tokiomis versmėmis pasigirti gali ne daug kas, todėl dažniausiai naudojama viršutiniuose žemės sluoksniuose susikaupusi saulės energija. Tiesa, Lietuvoje buvo laikmetis, kai viename iš regionų karštieji vandenys šildymui buvo naudojami. Sovietmečiu, Vydmantuose, netoli Palangos, esančiuose daržovių šiltnamiuose buvo įrengtas geoterminis šildymas. Vietovė tokiai naujovei buvo palanki – būtent ten žemės gelmėse glūdi neįtikėtinas ir neišsemiamas energijos šaltinis. Tiesa, šildyti individualiems namas geoterminis vanduo nebuvo naudojamas, o žlugus sovietinei santvarkai, žlugo ir šiltnamių ūkis – geoterminis šildymas buvo pamirštas.

Modernu ir atsinaujina

Kažkada gan siauroje srityje naudotas geoterminis šildymas šiandien – itin modernus šildymo būdas. Taip pat – ekologiškas, mat tai yra atsinaujinantis energijos šaltinis. Kaip toks šildymas veikia?

Žemės gelmėse susikaupusią saulės energiją įsisavinti šilumos siurblys. Supaprastintai schema atrodo taip: šilumos siurblys ima energiją iš grunto ir paverčia ją šiluma, kuri naudojama būstui šildyti, karštam vandeniui ruošti. Šiek tiek tikslesnė schema atrodo taip: grunte esanti energija surenkama kolektoriumi. Jo vamzdžiais cirkuliuoja tam tikras geoterminis skystis, kuris perneša šilumą į šilumos siurblį. Šilumos siurblyje cirkuliuoja freonas. Jis išgarinamas šilumos. Freono dujų temperatūrą padidina kompresorius. Taip pagaminta šiluma keliauja į būsto šildymo sistemą. Beje, geoterminį vandenį šilumai naudoti galima ne tik individualiuose namuose, bet ir mokyklose, pramoniniuose pastatuose ir taip toliau.

Ar tai ekologiška? Tikrai taip, nes saulės energija, kuri kaupiasi grunte, yra atsinaujinanti.

Ar tai ekonomiška? Be abejonės. Siurbliu gaunamas šilumos kiekis yra iki 5 kartų didesnis už išgavimui sunaudotą energiją. Tiesa, pradinė investicija yra didelė. Geoterminio šildymo įranga vidutinio dydžio būstui kainuoja iki 45 tūkstančių litų.

Galimybė dar labiau sutaupyti

Namuose įrengus geoterminį šildymą, elektros sąnaudos žymiai nepadidės. Elektra bus reikalinga tik siurblio darbui.

Dar labiau sutaupysite, jei įsirengsite grindinį šildymą. Nes norint maksimaliai sumažinti elektros sąnaudas, reikia maksimalaus šilumos siurblio naudingo veikimo koeficiento. Įšildyti radiatorius prireiktų bent jau 60 laipsnių karščio vandens – naudingumo koeficientas bus gerokai mažesnis. Grindiniam šildymui tereikia 40-ies laipsnių vidutinio karščio vandens – naudingumo koeficientas didėja, išlaidos mažėja.

Siekiant efektyviausio energijos išgavimo, reikėtų ištirti gruntą, kuriame stovės būstas, aprūpinamas geoterminiu šildymu. Galbūt gruntas nevertas investicijų. Pats netinkamiausias gruntas šilumos siurblio kolektoriui įrengti yra smėlis. Smėlingame grunte prireiks kone trigubai daugiau vietos kolektoriui įrengti. Labiausiai geoterminiam šildymui įrengti tiks vandeningo žvyro arba šlapio molio gruntas.    

 

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..