Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Fizika namuose: kaip palengvinti savo buitį?

Fizika namuose: kaip palengvinti savo buitį? Lietuviai mėgsta sakyti: roges žiemai ruošk vasarą. Kaip mūsų protėviai užprogramavo, taip ir gyvename – ateitimi. Nespėjame pasidžiaugti vasara, o jau galvojame apie žiemą: ieškome kuro, perkame malkas, pjauname jas ir kapojame, gabenamės į savo rūsius ir malkines briketus, durpes ir kitą kurą. Skubame valyti kaminų, šluoti katilinių.

Kai žiema ateina, keliamės ryte, kad dar prieš išeidami į darbą spėtume sušildyti namus. Dar blogiau – kartais per speigą bėgame iki malkinės parsinešti glėbio malkų židiniui ar katilui rūsyje. Norėtųsi viso to išvengti? Tačiau nenorite didelių sąskaitų už šildymą elektra ar dujomis? Išeitis yra.

Prieš susipažindami su gudria išeitimi, kuri išlaisvins jus nuo tam tikrų buitinių rūpesčių, prisiminkite mokyklos fizikos pamokas ir šiek tiek chemijos. Pamenate, kaip sujungus tam tikras dalis kažkas užsidegdavo, išnykdavo, užvirdavo? Jau tada žinojote, kad visas pasaulis aplink – tai fizika ir chemija. Todėl greičiausiai labai nenustebsite, jei sužinosite, kad jūsų namuose fizikiniai reiškiniai vyksta nuolat. Tačiau šį kartą pakalbėsime apie tokį fizikinį procesą, kuris tikrai palengvins kasdienybę namuose.

Gelmių turtai

Tai, kas leis jums nebesirūpinti kuru, bėgioti į katilinę ir nuolat gyventi šiltai, vadinama geoterminiu šildymu. Ko gero, girdėjote apie tai, bet štai trumpas paaiškinimas. Geoterminis šildymastai pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą. Šalyse, kuriose gausu karštųjų versmių, šildymui naudojamas vanduo. Regionuose, tokiuose kaip Lietuva, kurių gamta karštosiomis versmėmis neapdovanojo, naudojama saulės energija, susikaupusi grunte.

Šis gelmės turtas – atsinaujinantis ir, galima teigti, ne taip greitai išeikvojamas. Taigi – ekologiškas.

Klausiate, iš kur toji šiluma Lietuvoje, kur nuolat lyja, jei nelyja, tai apsiniaukę, sninga ir šalta? Tikra tiesa, mūsų šalis karštu klimatu pasigirti negali – tos dvi karštos savaitės vasarą beveik nesiskaito. Tačiau ar žinojote, kad 1,2 – 2 metrų dirvos gylyje temperatūra svyruoja nuo 7 iki 13 laipsnių šilumos? Net ir šaltą žiemą. To visiškai pakanka, kad geoterminiu šildymu aprūpintumėte savo namus.

Fizikos pamoka

Štai fizikinis paaiškinimas, kaip tai vyksta. Šilumai iš gelmės išgauti reikalingas šilumos siurblys. Šis ima šilumą iš žemos temperatūros šaltinio (dirvos) ir perkeičia ją į aukštos temperatūros šilumą. Ją galime naudoti būstui šildyti ar vandeniui pakaitinti. Net jei lauke spaus keliolikos laipsnių šaltukas, šilumos siurblys vis tiek ims šilumą iš aplinkos. Pamenate, dirvoje jos ne taip ir mažai. O specialus vamzdynas, reikalingas šilumai išgauti, kasamas būtent į tokį gylį, kurio temperatūros pakanka šildymui.

Šiluma iš aplinkso sukuriama vykstant nesibaigiančiam ir nuolat besikartojančiam ciklui. Aušinimo skystis esant žemai temperatūrai garuoja ir, keisdamasis iš skystos į dujinę fazę, paima energiją iš aplinkos. Šiuo atveju – iš žemės gelmės. Kompresorius spaudžia šias susidariusias dujas ir pakelia jų temperatūrą. Sušilusios dujos patenka į kondensatorių, kur vėl pereina į skystą pavidalą, ir atiduoda šilumą šildymo sistemai. Paskutinė ir tuo pačiu pradinė stotelė, kai skystis patenka į išsiplėtimo vožtuvą ir procesas prasideda vėl iš naujo.

Geoterminio šildymo procesas vyksta automatiškai, galite pamiršti apie jį, apie krosnis ir kurą. Kai baigsis žiema, purvinas pavasaris ir prasidės vasara bei oro temperatūra pakils iki malonios šilumos, siurblys išsijungs automatiškai.

Įsirengę geoterminį šildymą savo sklypą išnaudosite ne tik namui, gražiai pavėsinei, sūpuoklėms ir braškių lysvei. Žemė bus išnaudota maksimaliai.

Išlaidos

Aktualus klausimas – kiek tokia viliojanti naujovė kainuos? Vidutinio dydžio namą aprūpinti geoterminiu šildymu kainuoja iki 45 tūkstančių litų. Sakote, brangu ir neapsimoka? Bet: kainuoja bet kuris šildymo būdas. Jei kūrenate malkomis, kainuos sandarus katilas, kasmet teks rūpintis kuru, jo sandėliavimu. Jei kūrenate dujomis, jų katilas taip pat kainuos, dujos brangs. Apie elektrą turbūt visai neverta kalbėti, nes ji Lietuvoje brangi.

Atsakant į klausimą, ar apsimoka, galima užduoti kitą klausimą – ar apsimoka statyti namą, užveisti žolyną, sklypą aptverti tvora? Neapsimoka, bet taip niekas ir neskaičiuoja. Namas, sklypas, šildymo sistema ir neprivalo atsipirkti. Užtat sutaupyti, pasirinkus tam tikras šildymo sistemas, galima. Pavyzdžiui, geoterminis šildymas, kas mėnesį padės sutaupyti keliolika dešimčių litų, lyginant šildymą dujomis ar tuo labiau elektra. Be to, galėsite mėgautis komfortu, pamiršti kūrenimo rūpesčius ir džiaugtis ekologišku gyvenimo būdu.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..