Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Gaivus oras – atverti langą ar naudoti vėdinimo sistemą?

Visose geros sveikatos rekomendacijose patariama: per pietų pertrauką išeikite pasivaikščioti į gryną orą, kelis kartus per dieną praverkite langą ir išvėdinkite patalpas. Retas, kuris paiso šių patarimų. Mieste oras toks užterštas, kad vargu, ar duotų naudos išėjus pasivaikščioti per pertrauką. Langus atveriame taip pat retai – dėl to paties užteršto oro ir dėl skirtingų individualybių: vienam darbo patalpoje šalta, kitas peršalęs, trečiam gi trūksta oro. Kvėpuojame, tačiau patys nežinome, kaip apvagiame save, atimdami orą.

Patalpose – namuose, darbe – praleidžiame daugiau, negu pusę savo laiko. Dar nemažą dalį jo paaukojame laukdami banke eilėje, gydytojo vizito ar maloniai klausydamiesi koncerto. Laukui, ten, kur yra neva gryno oro, nelieka net 10-ies procentų mūsų dienos. Iš tų dešimties procentų didžiąją dalį praleidžiame eidami nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki biuro, nuo mašinos iki parduotuvės. Kiek jo lieka parke?

Kadangi visiškai aišku, jog gryno oro gauname labai mažai, labai svarbu kokybišką orą turėti ten, kur praleidžiame daugiausiai laiko – patalpose.

Tyko pavojai

Apie tai, kuom ir kiek užterštas lauko oras, kalbama daug ir dažnai. Kartais net rekomenduojama po miestą be reikalo net nevaikščioti – kad neprisikvėpuotume to, kas kenkia sveikatai. Tačiau apie tai, kas mūsų tyko patalpose, nutylima. Jei žinotume, kuo kvėpuojame savo kabinete, darbo kambaryje ar tiesiog svetainėje, galbūt geriau apsvarstytume galimybę įsirengti vėdinimo sistemą.

Jei visai neseniai pasistatėte ar nusipirkote namą, jei dirbate naujame pastate, galite būti tikri, jis sandarus, nepraleidžia triukšmo, šalčio, karščio. Taip pat toks pastatas praktiškai „nekvėpuoja“. Jei vėdinimo sistema naujame būste ar ofise neįrengta, galima sakyti, jog pastatas paprasčiausiai neturi „plaučių“.

Manote, tai nėra taip blogai – oro galima įsileisti pro langą, o jei oras aplink užterštas, gal ir gerai, jog patalpos hermetiškos – mažiau taršos. Mokslininkai nustatė, kad patalpose oras gali būti užterštas šimtą kartų labiau, negu lauke. Namuose – daugybė buitinės technikos, gal net ne vienas kompiuteris, laksto šuo ar katė. Biuruose veikia dešimtys kompiuterių, spausdinimo, kopijavimo aparatai. Visai tai sukelia dulkes, ore sklando alergenai ir smulkios, nematomos dalelės, kurios patenka į plaučius. Kai kur veisiasi pelėsis, ne vienus namus yra užkariavusios dulkių erkutės. Įkvepiame dujų, jei namuose yra dujinė viryklė, smalkių, jei turime židinį. Kvėpuojame oro gaivikliais, žvakių kvapais, stiklų, vonios, langų valikliais, šveitikliais ir dar galybe cheminių medžiagų.

Sprendimai: efektyvus ir ne toks efektyvus

Žinoma, išvėdinti galima atidarius langą. Tačiau jau minėjome, kad ne visuomet tai yra išeitis – jei gyvenate ar dirbate šalia judrios gatvės. Be to, toks vėdinimas, nors ir natūralus bei nieko nekainuojantis, turi trūkumų. Pravėrus langą į patalpas ne vasaros metu pateks šaltas oras – eikvojama šildymo energija, susidarius skersvėjui labai paprasta susirgti.

Vasarą pravėrę langą gryno oro nepajusite – įleisite tik karštį. Kad ir kokiu metų laiku praversite langus, niekada negalėsite kontroliuoti patenkančio oro srauto kiekio, temperatūros. Gausite tik tai, ką tuo metu siūlo gamta.

Didelė tikimybė, kad atvėrus langus grynam orui, nervins triukšmas iš gatvės, įskrendančios musės ir kiti vabzdžiai. Užtikrintai į patalpas pateks dulkių iš aplinkos.

Kitas būdas gauti daugiau gryno ir švaraus oro yra nenatūrali, bet mechaninė vėdinimo sistema. Be jų šiuolaikiniai itin sandarūs būstai ir biurai jau sunkiai įsivaizduojami.

Tokia vėdinimo sistema yra projektuojama, taigi galite pasirinkti jums labiausiai tinkančius sprendimus: koks oro kiekis pateks į patalpas, kaip jį reguliuosite. Vėdinimo intensyvumą galima reguliuoti, kaip ir temperatūrą – orą galima sušildyti arba atvėsinti tiek, kiek norisi tuo metu. Ir svarbiausias faktorius – į patalpą patenkantis oras yra filtruojamas. Kitaip tariant – jis išvalomas. Žinoma, patalpos oras niekada neatstos parke ar prie jūros įkvepiamo oro. Tačiau įsirengę mechaninę vėdinimo sistemą galėsite būti tikri, kad patalpos, kuriose esate, turi „plaučius“, o jūsiškiai plaučiai įkvepia gryną ir švarų orą, be alergenų, dulkių, cheminių junginių.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..