Užklausos forma



Prisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Grindinis šildymas: tarp mitų ir realybės

Grindinis šildymas: tarp mitų ir realybėsŠiluma – vienas svarbiausių dalykų namuose. Būstas gali būti pastatytas iš brangiausių medžiagų, jame dizaineriai gali sukurti prabangiausią interjerą. Tačiau jeigu namai nebus kokybiškai apšildomi, jie neteks viso jaukumo ir grožio. Todėl taip svarbu gerai apšiltini pamatus, sienas, stogą. Svarbu pasirikti kokybišką katilą, profesionaliai įsirengti katilinę. Taip pat priimti sprendimą, kaip šiluma sklis namuose – radiatoriais ar grindimis.

Tradicinis pasirinkimas būste – radiatoriai. Grindinis šildymas kol kas vadinamas moderniu, šiuolaikišku pasirinkimu. Nors jis turi visus duomenis tapti įprastiniu šildymo būdu. Grindinis šildymas pamažu populiarėja, bet jam įsitvirtinti kartais trukdo mitai. Trumpai apie juos – paneigiant arba patvirtinant.

1 mitas. Namuose įrengus grindinį šildymą dažniau sergama.

Tai – netiesa. Kadangi nuo grindų šiluma kyla iš apačios, namuose palaikoma pastovi temperatūra. Įsirengus grindinį šildymą, grindys yra šiltos, todėl kojos neatšąla. Kojoms šilumos reikia labiausiai – peršalimo ligomis susergame dažniausiai tada, kai atšąlame kojas. Temperatūrai nuo grindų kylant aukštyn, temperatūra mažėja – mažesnės ir reikia kūnui. Mažiausiai šilumos, norint jaustis patogiai, reikia galvai.

2 mitas. Įrengus šildomas grindis , namuose kaupiasi daugiau dulkių.

Taip pat netiesa. Esant grindiniam šildymui, žmogus patalpose įkvepia mažiau dulkių, lyginant su patalpomis, kuriose įrengti radiatoriai. Mat už radiatorių dulkių kaupiasi daugiau.

3 mitas. Grindinis šildymas brangesnis už radiatorių įrengimą.

Tiesa ir melas. Tiek vienam, tiek kitam šildymo būdui teks išleisti pinigų. Tikra tiesa, įrengti šildomas grindis kainuos brangiau. Tačiau vėlesnė eksploatacija netruks atsipirkti. Šiandien tai – ne vien turtingų namų sprendimas. Šiuolaikinės medžiagos nebe tokios brangios, o ir naujausios technologijos grindinį šildymą leidžia įrengti daug paprasčiau ir pigiau. Kaip sutaupysite? Grindims šildyti reikalingas gerokai vėsesnis vanduo, negu radiatoriams. Tokiu būdu šildymo sąskaitas galima sumažinti net iki 20 procentų.

4 mitas. Įsirengus grindinį šildymą grindys yra nuolat karštos.

Netiesa, nes temperatūra yra reguliuojama. Galėsite reguliuoti temperatūrą visose patalpose. Namuose bus malonu ir šilta vaikščioti, net jei grindys padengtos šaltomis medžiagomis – akmeninėmis plokštėmis ar keramikos plytelėmis.

Vienas iš grindinio šildymo privalumų yra toks, jog palaikoma žema paviršiaus temperatūra. Namų aplinka išlieka šilta, grindys taip maloniai šiltos, bet ne per karštos. Kadangi esant šildomoms grindims šiluma eina iš apačios, namuose nerasoja langai, nepelija sienos, grindys visada būna sausos. Be to, įsirengus grindinę šilumos sistemą, patalpose palaikoma tolygi temperatūra. Jei grindys nešyla ar yra per karštos – vadinasi, atliekant darbus padaryta klaidų.

5 mitas. Rengiant šildomas grindis sumažės pasirinkimų.

Netiesa. Renkantis šildymo šaltinį ir šildymo būdą pasirinkimų bus dar daugiau. Yra ne vienas pasirinkimas, kaip grindis šildyti – tam tinka ir įprastos malkomis kūrenamos krosnys, ir šiuolaikinės granulių krosnys, dujos, geoterminis šildymas bei elektra. Kalbant apie grindų dangą, pasirinkimų nesumažės. Manoma, kad turint šildomas grindis, jas galima padengti tik plytelėmis ar akmens plokštėmis. Teisybė tokia, kad grindis dengti galima kuo tik norite – medžiu, laminatu, parketu, kilimine danga. Tik svarbu pasirinkti medžiagas, pagamintas specialiai šildomoms grindims.

6 mitas. Šildomas grindis galima įrengti tik vieno aukšto name.

Mitas. Šildomas grindis galite turėti net daugiabutyje. Jas galima įrengti kelių aukštų būste. Maža to, įsirengus grindinį šildymą atsiranda daugiau laisvės planuojant namų interjerą. Toji siena, prie kurios įmontuotas radiatorius, yra bevertė – prie jos nepastatysi beveik nieko. Kai namuose neliks radiatorių, galėsite savo fantazijai sukurti naują interjerą.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..