Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Gyvenimas be centrinio vandentiekio: alternatyvos

Gyvenimas be centrinio vandentiekio: alternatyvosJei gyvenate vienkiemyje, sodininkų bendrijoje ar statotės namą ne urbanizuotoje vietovėje, greitu laiku turėsite priimti sprendimą dėl vandentiekio ir nuotekų tinklų. Dažniausiai minėtose teritorijose tinklų magistralės nenutiestos, tad tenka ieškoti alternatyvų. Kalbant apie vandens tiekimą, pasirinkimai yra du – šulinys arba gręžinys.

Rinkdamiesi, kuriuos lauko vandentiekio darbus pradėti – šulinio kasimo ar gręžinio, atlikite grunto tyrimus. Tiksliau, paklauskite specialistų, kokiame gylyje yra vandeningasis horizontas. Jei jis yra nuo 5 iki 20 metrų gylyje, užteks ir šulinio.

Pigesnis pasirinkimas

Šulinys – visada pigesnis variantas. Valyti jį reikia tik kas keletą metų, valymo procesas gan paprastas ir pigus, kokybiškiems šuliniams suteikiam pusšimčio metų garantija, nebrangu remontuoti trūnijantį rentinį, dekoratyvines detales. Tačiau šis pigesnis sprendimas netiks, jei gyvenate pelkėtoje vietoje. Į šulinį pateks vanduo ne iš grunto gelmės, bet ir paviršiaus – toks tiks tik daržui laistyti, bet tikrai ne maistui gaminti.

Minimalus šulinio gylis yra 5 metrai. Dedami specialūs sunkūs rentiniai. Šulinio dugne pilama smėlio ir žvyro. Tai – natūralus vandens filtras. Žvirgždo storis siekia 30 centimetrų.

Šulinio vandenį prieš pradedant vartoti būtina ištirti. Labai svarbu, kad jame nebūtų viršijamos nitratų, nitritų, tam tikrų bakterijų normos.

Giliame grunte – daugiau turtų

Jei šuliniui reikalingas vanduo pasiekiamas 5 metrų gylio grunte, gręžinys pasiekia daug gilesnius klodus. Paprastai individualiam sklypui reikalingas gręžinys gręžiamas iki 35 metrų gylio. Jei reikia, įrengiamas giluminis gręžinys – jo gylis siekia 100 metrų ir daugiau.

Tarp šulinio ir gręžinio renkamasi dažniausiai tada, kai gruntiniai vandenys yra giliai. Jie ne visada randami arti paviršiaus. Tad kartais net ir norint pasirinkti pigesnį įvado variantą, tenka rinktis brangesnį dėl gamtos kaprizų.

Vandens gręžinys išgręžiamas per keletą dienų. Gręžinio vamzdis iš karto izoliuojamas specialiu moliu arba cementu, taigi gręžinio vandenį galima gerti iš karto. Šulinio vandenį prieš vartojant maistui rekomenduojama atvirinti arba naudoti filtrus. Kadangi gręžinio vamzdis yra izoliuotas, jo nepasiekia paviršiniai vandenys.

Gręžinio vandens kokybė išlieka aukščiausia tol, kol gręžinys yra intensyviai naudojamas. Retai naudojamas gręžinys, kaip ir šulinys, uždumblėja. Tačiau jį galima išvalyti.

Gręžinio skersmuo labai nedidelis. Jei jis smėlingoje vietoje, skersmuo siekia 133 milimetrus. Jei gruntas klintinis, skersmuo gali būti nuo 127 iki 324 milimetrų.

Kainų skirtumai

Šulinį ir gręžinį labai sunku lyginti – skiriasi jų įrengimas, tad ir kainos yra labai skirtingos. Ko gero, šių dviejų vandentiekio alternatyvų net nereikėtų lyginti. Vieno iš jų pasirinkimą nulemia gamtinės sąlygos, poreikiai ir biudžeto dydis.

Jau minėjome, kad šuliniui kartais užtenka ir 5 metrų, jie kasami ir kiek gilesni. Paprastai sakoma, pavyzdžiui, mano šulinys 5 rentinių. Vieno cementinio rentinio įleidimas į žemė kainuoja nuo 120 iki 150 litų. Betoniniai šulinio žiedai kainuoja nuo 100 iki 120 litų. Lengva paskaičiuoti, jog šulinio iškasimas ir įrengimas tikrai neperžengia kelių tūkstančių litų ribos.

Sklype rengiant gręžinį kaina kyla labai greitai. Gręžiniui, kurio gylis apie 30-40 metrų, reikalinga įranga kainuoja nuo 3 iki 4,5 tūkstančio litų. Jei gręžiama iki 30 metrų gylio ir įranga jau nupirkta, vieno metro kaina siekia 100 litų. Tad vien gręžinio be įrangos kaina siekia mažiausiai 3 tūkstančius litų.

Jei norima dar gilesnio gręžinio, kaina už metrą didėja. Pavyzdžiui, jei gręžinio gylis 60 metrų, metro kaina – 120 litų.

Lauko vandentiekis svarbus dalykas, bet kokiu atveju, jei šalia sklypo nėra centrinių vandentiekio tinklų, kažkurią  iš alternatyvų tenka pasirinkti. Kurią – nulemia ne tik piniginės storis, bet ir gyvenimo būdas. Gal vandens reikia minimaliai, tad užtenka ir šulinio. Jei vandens sunaudojama daug – yra didelis sodas, šiltnamis, daržų plotai, namuose gyvena didelė šeima – galbūt verta pagalvoti apie gręžinį ir į lauko vandentiekį investuoti daugiau pinigų.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..