Idėjų TOP 3: kaip atnaujinti pabodusį interjerą
Sakoma, kad darbą reikia keisti kas septynerius metus. Kaip manote, kas kiek laiko reikėtų keisti namų interjerą? Kai suplyšta tapetai, kai nusitrina sofa, o gal, kai pagaliau sąskaitoje sukaupiate pakankamai pinigų? Įprastai galvojama, kad namų remontui reikia daug lėšų – todėl daugelis jį atlieka, kai namų sienos verkte verkia atnaujinimo. Tačiau keistis galima daug dažniau. Tereikia keleto smulkmenų, ir save bei svečius galėsite stebinti ne kartą per dešimtmetį.
Paprastai moterys yra tos, kurioms nuolat reikia perstumdyti baldus, nusipirkti dar dešimt papildomų pagalvėlių, perkabinti užuolaidas ir panašiai. Vis dėlto, ateina laikas, kuomet tik perstumdyti baldai nebesuteikia šviežumo ir naujumo pojūčio namuose – tačiau kapitaliniam remontui trūksta arba laiko, arba pinigų.
Deja, pokyčiams namų interjere dažnai sutrukdo paprasčiausias mitas – remontas brangus. Retas kuris susimąsto, jog atnaujinti namus galima negriaunant sienų, neperkant brangių baldų. Tereikia tik smulkių apdailos darbų. Ir – paklausyti vos trijų patarimų.
Veidrodžių karalystėje
Veidrodis – puikus sprendimas, kai nežinote, ką kabinti ant sienos. Sunku išsirinkti iš paveikslų, nuotraukų gausybės, laikrodžio ant sienos taip pat nori ne kiekvienas. O štai veidrodis – moderniuose, senoviškuose, mediniuose, metaliniuose rėmuose – interjerui suteikia ne tik erdvės. Šviesą atspindintis veidrodis namams suteikia šviežumo. Pakabintas tinkamoje vietoje veidrodis gali atspindėti mieliausią namų kampą, po kambarį išsklaidyti saulės šviesą.
Veidrodis su namų vaizdu – tikrai ne pats blogiausias paveikslas. Jų rėmus nesunkiai įmanoma pasigaminti patiems. Nereikia prabangių medžiagų – užtenka paprasčiausios medienos, dažų ir fantazijos.
Beje, fantazijos nestokojantys namų šeimininkai veidrodžius kabina neįprasčiausiose namų vietose ir ne po vieną ant sienos. Dizaineriai ragina nebijoti įvairovės ir žaismo – ant vienos sienos drąsiai galima kabinti skirtingų formų, dydžių veidrodžius. Su rėmais ir be jų.
Su veidrodžiais įmanoma ir gudrauti – jei nusidrėskė tapetas, įskilo, ar nusitepė siena, tai paslėps būtent veidrodis.
Prabangūs šviestuvai – ne tik rūmuose
Nauji šviestuvai, reikia pripažinti, ne pati pigiausia prekė. Nuo jų nemažai priklauso, kaip atrodys būstas ir kokia nuotaika jame vyraus. Tačiau norint atnaujinti interjerą, visai nebūtina pakeisti visus senus šviestuvus naujais bei brangiais. Tereikia pasinaudoti savyje slypinčiu kūrybiniu potencialu.
Paprasčiausią nuobodų šviestuvą neatpažįstamai pakeis kalėdinės eglės burbulai. Tikrai taip – prie šviestuvo pakabinti skaidrūs burbulai sukuria nepakartojamą įspūdį. Efekto pasieksite papuošę šviestuvą dekoratyvinėmis metalo grandinėmis ar visai kitą vaidmenį įgavusiais medžiaginiais kutais, paprastai naudojamiems užuolaidoms dekoruoti.
Stalinį šviestuvą padaryti išvaizdžiu irgi lengva – tereikia nudažyti, galima net dekupažuoti.
Žaidimas su spalvomis
Visi namai staiga pasikeičia, kai perdažomos sienos. Tačiau ne visada yra galimybių atlikti šiuos apdailos darbus. Pabodusią spalvą, tarkime, miegamajame, įmanoma pagyvinti nepaimant į rankas teptuko. Nereikės dangstyti baldų ir kviesti dažytojų. Nusipirkę patinkančios medžiagos pasiūkite keletą užvalkalų pagalvėlėms. Ta pačia medžiaga aptraukite pasirinkto dydžio faneros gabalą. Jį pritvirtinkite prie sienos kaip lovos galvūgalį. Pamatysite, kaip pasikeis kambarys, naujai nušvis sienų spalva.
Su spalvotomis pagalvėlėmis galima pažaisti ir kitur – svetainėje, vaikų kambaryje. O pabodusias sienas atnaujinsite, kaip jau anksčiau minėta, veidrodžiais. Beje, kai kurie dizaineriai ragina žaisti spalvomis dar neįprasčiau – pavyzdžiui, ant sienų kabinant paprasčiausius tuščius rėmus.