Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Išorės remontas – kas svarbiausia?

Išorės remontas – kas svarbiausia?Bet koks pastatas – individualus ar bendro naudojimo – per laiką nusidėvi. Praėjus keliolikai metų po statybos pradžios, pastatui reikalingas remontas. Ne tik dėl pasenusių langų, prakiurusio stogo ar suskilusių pamatų, bet ir dėl estetinių sumetimų.

Ypač visi nusidėvėjusio pastato trūkumai akivaizdūs žiemą – kai drėksta sienos, galbūt lietaus vandenį praleidžia stogas, šaltis lengvai įslenka pro langus. Jei tai gyvenamas būstas, jame darosi nebe patogu gyventi, jį sunkiau parduoti. Akivaizdu, jog reikalingas pastato remontas. Nuo ko pradėti – kam suteikti pirmumo teisę, o ką suremontuoti paskiausiai?

Apžiūrėkite rūsį

Prieš pradedant pastato remontą, reikėtų įvertinti jo būklę – galbūt ne visoms namo dalims reikalinga renovacija. Tačiau pirmenybę teikti reikėtų pamatams. Visų pirma ne dėl grožio, o dėl pastato stabilumo ir šiluminio pralaidumo. Pamatus būtina apšiltinti ir hidroizoliuoti. Apšiltinti pamatai, kurie nepraleidžia drėgmės ir speigo, apsaugo visą pastatą nuo šalčio. Taip pat apšiltinti reikėtų ir rūsio lubas bei pirmojo aukšto grindis – tada galėsite būti tikri, kad pastatas nuo pat pagrindų yra apsaugotas nuo klimato veiksnių.

Šiltinimo sluoksnis – visur

Norint tikrai efektyvaus pastato remonto, kuris duotų akivaizdžius rezultatus, apšiltinti derėtų ir sienas bei stogą. Žinoma, jei remontuojate kiek naujesnį pastatą, kuris buvo apšiltintas iš pat pradžių, šį etapą remonto darbuose galima praleisti. Vis dėlto, renovacijos reikalaujantys pastatai dažniausiai būna kelių dešimčių senumo ir apie šiltinimo sluoksnį statybų pradžioje nepagalvota. Išorinėms sienoms reikalinga mažiausiai 22 centimetrų storio izoliacija. Stogui reikia dar storesnės – nuo 30 centimetrų iki pusmetrio Namo išorės apšiltinimas padės sutaupyti ir sumažinti sąskaitas už šilumą.

Tik uždėjus šiltinimo sluoksnį bus galima atlikti kitus pastato remonto darbus. Jei pamatai, sienos ir stogas neapšiltinami, fasado remontas bus tik „kosmetinis“ remontas, nes pastatas atrodys gražiai, bet nebus ekonomiškas ir patogus – dėl drėgmės ir šalčio.

Ar langai vis dar mediniai?

Paprastai tie pastatai, kuriuos reikia remontuoti, turi daugybę probleminių vietų. Viena tokių – durys bei langai. Žinoma, jei apšiltinsite pastatą, sutaupysite daug šiluminės energijos. Tačiau nemažos investicijos neduos tiek naudos, kiek gali duoti, jei darbas nebus atliktas iki galo. O tai reiškia, kad jei šiltinate būstą, reikia keisti ir susidėvėjusius langus bei duris. Jei jie keisti neseniai – puiku, bet jei pridėję ranką prie lango jaučiate šaltį, vėjuotą dieną juda užuolaidos, o žiemą stiklas apšerkšnija iš vidaus, akivaizdu, jog langus keisti būtina. Pirkdami naujus langus įsitikinkite, kad jų rėmai – aukštos kokybės, o stiklai – taupantys šilumą. Toks stiklas sulaiko iki trijų kartų daugiau šalčio. Rinkitės langus, kurie turi trejus stiklus. Tik toks paketas efektyviai apsaugos nuo šalčio, neleis kauptis drėgmei ir pelėsiui.

Nesusigundykite nebrangiais padėvėtais langais. Neįmanoma patikrinti, kaip kruopščiai ir atsargiai šie langai buvo išimti. Nėra jokios garantijos, kad jie tarnaus ilgai ir bus kokybiški. Pirkdami naujus langus gausite garantiją bei kokybės sertifikatus. Pakeitę langus, pakeiskite ir duris – į sandarias.

Išorės apdaila

Tik tada, kai pasirūpinsite pamatų tvirtumu, pastato sienų, stogo apšiltinimu, sudėsite sandarius langus bei duris, galite pereiti į paskutinį pastato išorės remonto etapą.

Svarbu estetiškas pastato vaizdas ir praktiškumas. Kaip dailinsite būsto išorę nulems pastato remontui skirto biudžeto dydis.

Galima pastatą tinkuoti. Galima dekoruoti dailylentėmis. Įmanoma standartinės statybos namui suteikti kalnų trobelės įvaizdį, tarsi jis būtų pastatytas iš rastų. Dekoratyvinių plytų pasirinkimas – taip pat didžiulis. Lietuviško klimato sąlygoms rekomenduojama rinktis patvariausias medžiagas, tokias, kurios per laiką nekeičia spalvos, kurias lengva prižiūrėti.

Kalbant apie stogą, jo dangą keisti reikėtų atsižvelgiant į jos nusidėvėjimo lygį. Jei jūsų namą vis dar dengia asbesto šiferis – keisti reikia kuo greičiau. Jau keletą metų kalbama apie tai, kokias nuodingas medžiagas išskiria ši danga.

Tačiau ją drąsiai galite keisti šiuolaikiniu šiferiu – jis tikrai nenuodingas, bet patvarus, lengvai montuojamas.

Norėdami stogui ilgo amžiaus, galite investuoti ir pirkti čerpes arba naudoti bitumines čerpes. Pigiausia, kaip visada, išlieka skardinė stogo danga.

 

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..