Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Įstatymams pavaldžios net plytos

Įstatymams pavaldžios net plytosGeras mūrininkas – didelis turtas. Nuo mūro darbų priklauso, koks tvirtas bus namas, kaip saugos šilumą ir kiek ilgai stovės tvirtas ir nereikalaujantis remonto. Nesvarbu, ar mūro darbus atliksite patys, ar patikėsite tai profesionalams, būtina žinoti pagrindines mūro darbų taisykles. Jas reglamentuoja Lietuvos statybininkų asociacija.

Visų pirma, ką pataria statybų specialistai, tai neimprovizuoti. Atliekant statybų darbus privalu laikytis namo projekto kūrėjų pasiūlytų sprendimų, naudotis detalėmis, kurias rekomenduoja speciali literatūra, gamintojų katalogai.

Dokumentai labai svarbu

Medžiagas mūro darbams priimkite tik su atitikties dokumentams. Jei jums kyla abejonių dėl kokybės, medžiagas būtinai patikrinkite dar kartą arba reikalaukite to iš darbus prižiūrinčių asmenų.

Jums reikia žinoti, kad plytos, keraminiai, silikatiniai, akyto betono blokeliai, skiediniai, skirti mūro darbams, privalo atitikti stiprio gniuždant, atsparumo šalčiui, tankio ir kitus reikalavimus. Pavyzdžiui, pagal stiprumą plytos gaminamos 300, 250, 200, 175, 150, 125, 100 ir 75 markių.

Pagal atsparumą šalčiui Lietuvoje silikatinės paprastosios ir apdailos plytos, blokai turi būti 50 markės.

Statybų specialistai taip pat pataria, kad pagal mechaninį stiprumą keraminės plytos gali būti M300, M250, M200, M175, M150, M125, M100, M75, M50, M35 ir M25.

Apdailos plytos turi būti ne žemesnės kaip M100, o kaminų – ne žemesnės kaip M125 markės.

Pagal atsparumą šalčiui keraminės plytos gali būti 15, 25, 35, 50, 75 ir 100 ir didesnės markės.

Pirkdami skiedinį mūro darbams, irgi būkite atidūs tam, kas rašoma kokybės dokumentuose. Reikalavimai skiediniui yra tokie patys, kaip ir plytoms – tai stipris gniuždant, atsparumas šalčiui, tankis.

Skiedinių stiprio gniuždant markės yra tokios: M0,4; M1; M2,5; M5; M7,5; M10; M12,5; M15 ir M20.

Skiedinių atsparumo šalčiui markės: F10; F15; F25; F35; F50; F75 ir F100.

Atsparumas šalčiui nustatomas tada, kai skiedinys naudojamas drėgnomis sąlygomis, kai temperatūra kaitaliojasi iš teigiamos į neigiamą ir atvirkščiai.

Reikalingi tyrimai

Prieš pradėdami statybas, atlikite sklypo geodezinius tyrimus. Dar geriau juos atlikti prieš perkant sklypą. Kam tai reikalinga? Nežinodami, koks jūsų sklypo gruntas, nežinosite, taip pat ir namo projektuotojai nežinos, kokie būstui reikalingi pamatai, kokio sunkumo konstrukcijas galima statyti. Tik išsiaiškinus grunto būklę bus aišku, kokio gylio pamatai reikalingi, kokio pločio gali būti namas ir panašiai. Mūro darbai pradedami tik tada, kai atlikta požeminės statinio dalies ašių ir altitudžių geodezinė kontrolė, įrengta horizontalioji hidroizoliacija, o techninis prižiūrėtojas priima darbus.

Kad namas stovėtų ilgai

Kiek tvirtas ir saugus bus namas, priklauso nuo statybinių medžiagų, skiedinio, rišimo būdų. Mūrijimo būdus taip pat reglamentuoja statybininkų asociacija. Rekomenduojama plytas arba akmenis išdėstyti taip, kad surišti skiediniu jie sudarytų monolitą. Mūrinys turi būti mūrijamas eilėmis, statmenomis jėgos veikimo krypčiai, plytų arba akmenų plokštumos turi būti statmenos arba lygiagrečios plytų arba akmenų paklotui. Taip pat kiekviena plyta arba akmenų eilė turi perdengti žemiau esančias vertikalias siūles. Pagal rekomendacijas plytų mūro horizontalių siūlių vidutinis storis turi būti   10-12 mm,  vertikalių – 10 mm.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..