Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Kad sąskaita už šilumą džiugintų akį ir piniginę

Katinas ant radiatoriausĮsibėgėjusi žiema verčia atidžiau panagrinėti gautas sąskaitas už šilumą. Juk, remiantis statistika, mokesčiai už šilumos energiją sudaro iki 80 procentų visų būsto energijai skirtų pinigų. Todėl natūralu, kad kiekvienas iš mūsų nori sutaupyti. Tuo labiau, kad ši žiema, nors iš pirmo žvilgsnio nearši, yra keliais laipsniais šaltesnė už praėjusią. Pateikiame keletą patarimų, kurie, išbandžiusiųjų teigimu, yra tikrai efektyvūs.

 

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) skaičiavimu, už gruodžio mėnesį 60 kvadratinių metrų buto sename name, šildomo gamtinėmis dujomis, savininkai už šilumą vidutiniškai mokėjo apie 94 eurus. Tuose miestuose, kuriuose centriniam šildymui naudojamas biokuras, tokio paties buto šildymo kaina siekė apie 70 eurų.

Dėl palyginti su praėjusia žiema šaltesnio oro, daugiabučiuose buvo suvartota vidutiniškai 7 procentais daugiau šilumos. Mat vidutinė lauko temperatūra pirmąjį šios žiemos mėnesį siekė apie 2 laipsnius šalčio – pusę laipsnio daugiau, negu tokiu pačiu metu praėjusiais metais.

Vis dėlto, nežiūrint didesnio šalčio, už šilumą mokėjome šiek tiek mažiau. Remiantis LŠTA statistika, prieš metus šilumos kainos mūsų šalyje buvo vidutiniškai 8 procentais didesnės, negu šį gruodį ir sausį. Tačiau mokėjome kiek mažiau, nors sunaudojome daugiau.

Preliminariais LŠTA duomenimis, 60 kv. metrų ploto buto šildymui tipiniuose senos statybos nerenovuotuose daugiabučiuose , kuriuose gyvena dauguma šalies gyventojų, gruodžio mėnesį vidutiniškai suvartota apie 1200 kWh (20 kWh/1 kv. m.). Pernai dėl šiltesnių orų šis rodiklis sudarė apie 1140 kWh (19 kWh/1 kv. m.).

Naujos statybos daugiabučiuose to paties ploto buto šildymui gruodžio mėnesį vidutiniškai suvartota apie 420 kWh (7 kWh/1 kv. m.), o senuose, ypač prastos būklės, daugiabučiuose – apie 1860 kWh (31 kWh/1 kv. m.) ir daugiau šilumos.

Šildome ne tik savo namus

Šilumos sunaudojimas daugiabučiuose ir individualiuose namuose visų pirma priklauso nuo pastato būklės. Šildymo išlaidas lemia ir šildymo sistema – sena arba šiuolaikinė. Ne paskutinį vaidmenį vaidina ir langai, pamatai, sienos bei stogas. Suskaičiuota, jog pro langus prarandame 37 procentus, pro sienas – 35 procentus, pro stogą – 15 procentų, pro rūsio perdangą – 13 procentų šilumos. Akivaizdu, kad daugiausiai šalto oro į namus patenka per nesandarius langus – kone kiekvienas iš mūsų iš dalies šildome savo kiemą. Maža to, nemažai šilumos neefektyviai išeikvojame būsto katilinėje – esant senai šildymo sistemai. Pasisekė tiems, kurie gyvena individualiuose namuose ir gali netrukdomi daryti remontą, keisti šildymo sistemą, ieškoti efektyviausių šildymo būdų. Butuose gyvenantys lietuviai yra priversti tenkintis tuo, ką jiems suteikia centrinis šildymas. Tačiau tam, kad nešildytume kiemo, galime kažką pakeisti visi – ir gyvenantys nuosavame name, ir daugiabutyje.

Ar tikrai uždarėte langą?

Langai uždaryti, bet kažkodėl sėdint netoli lango fotelyje per pečius nuslenka šaltis. Dar blogiau, dėl lauke stūgaujančio vėjo juda net užuolaidos. Tai reiškia, jog jūsų būsto langai yra nesandarūs. Norėdami sutaupyti šilumos, būtinai užsandarinkite langus. Silikoninėmis ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis užpildykite plyšius tarp stiklo ir lango rėmo. Jei langai visiškai seni, geriau nepagailėti investicijos ir langus pakeisti. Jei langai kokybiški, gerai užsandarinti, sutaupyti galima iki 14 procentų šilumos. Sąskaita už šildymą taps tikrai patrauklesnė.

Užsandarinę langus, nepamirškite vėdinti patalpų. Į kambarius gryno oro reikia įleisti bent keletą kartų per dieną – trumpai, bet efektyviai. Padarius trumpalaikį skersvėjį, būste išnyks kvapai, drėgmė, bakterijos, bet šilumos neišeikvosite.

Beje, padėti sutaupyti šilumos gali ir laukinės žaliuzės. Jas dažniausiai prisimename tik tada, kuomet išvykstame iš namų. Tačiau esant šaltoms naktims, nepatingėkite užtraukti lauko žaliuzių – sukursite tarsi trečiąją stiklo sluoksnį ir išsaugosite nemažai šilumos.

Perstumdykite baldus

Užsandarinę langus, apžiūrėkite ir duris – ar nėra bereikalingų plyšių, ertmių. Jas būtina izoliuoti. Išsiugdykite darinėti duris – ne tik lauko, bet ir prieškambario. Neįsivaizduojate, kiek šilumos galima sutaupyti, jei daugiabutyje sąžiningai uždaromos lauko durys, rūsio ar sandėliuko durys.

Patalpas nuo šalčio skverbimosi per sienas apsaugoti galima paprasčiausiai perstumdant baldus. Prie lauko sienų pastatyti didesnių gabaritų baldai sudarys papildomą izoliaciją. Atviri kambaryje turi likti radiatoriai – jų negalima uždengti nei baldais, nei užuolaidomis. Net ir užuolaidos šilumai trukdo pasklisti po kambarį. Kai diena saulėta, pamirškite interjero grožį ir pilnai atitraukite užuolaidas. Kambariai įšils net ir žiemą.

Į planus įrašykite remontą

Siekiant nuolatinio, ilgalaikio bei ženklaus šilumos išsaugojimo, namuose reikia atlikti svarbesnius pakeitimus. Jie kainuoja, bet kartu ir atsiperka. Todėl jau dabar pradėkite planuoti remontą.

Puiki mintis yra įstiklinti balkoną, jei to dar nepadarėte. Tai sumažina šalto oro skverbimąsi į būstą. Balkone paklokite izoliacinį grindų sluoksnį ir parinkite medinę grindų dangą. Kai temperatūra pakyla balkone, ji pakyla ir gyvenamose patalpose. Jei gyvenate nuosavame name, statytame prieš keletą dešimtmečių, apgalvokite, kada galėtumėte pradėti apšiltinimo darbus. Sienų, pamatų, rūsio ir stogo apšiltinimas – darbai, reikalaujantys nemažai investicijų, bet padedantys ženkliai sutaupyti po pastato renovacijos.

Individualių namų savininkai turėtų pagalvoti ir apie šilumos mazgo izoliavimą. Kai šilumos mazgas, vamzdynai, sklendės ir kiti šilumos sistemos elementai yra neizoliuoti, patiriami labai dideli šiluos nuostoliai. Jei šeimos pajamos leidžia, idealu seną šildymo katilą pakeisti nauju, ekonomišku.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..