Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Kaip atnaujinti namą

Nutriušęs stogas, pilkos plytos, mediniai langai, nutrupėję betoniniai laiptai – taip gali atrodyti ir dar daug kur Lietuvoje vis dar atrodo pavargę namai. Nebūtinai jie statyti prieš pusšimtį metų. Tokį fasadą turi daugelis prieš du ar tris dešimtmečius statyti būstai – pilkai nuobodūs, sukurti naudojant nekokybiškas plytas, nuodingas medžiagas išskiriantį šiferį ir kitas statybines medžiagas.

Savą būstą keisti į naujus namus ne taip paprasta, ne visada ir norisi. Tad kaip „pavargusiam“ namui suteikti švarią, šviežią išvaizdą? Kokius fasado pakeitimus atlikti, kad savo namą pavestumėte šiuolaikiniu objektu?

Tiems, kurie jau apsisprendė judėti į priekį ir pagaliau pakeisti savo namo išvaizdą, pirmiausia reikia gerai išnagrinėti kiekvieną būsto kampą. Galbūt visai nebus būtina visko griauti ir ardyti – galbūt įmanoma naują fasadą sukurti iš to, kas jau yra, tik šiek tiek atnaujinant. Namui kartais tereikia tik naujo apvalkalo.

Viršutiniai ir apatiniai rūbai

Namą galima įsivaizduoti lyg apsirengusį – viršutiniais ir apatiniais rūbais. Apatiniai rūbai – tai būsto konstrukcija, sienos. Viršutiniai – fasado išorė. Jei kažkada statant namą buvo pasirūpinta apatiniais rūbais, jums pasisekė. Neprireiks šiltinti sienų bei stogo. Tačiau jei šiltinimo sluoksnio nėra, namo pokyčius teks pradėti ne nuo išorės gražinimo. Šiltinimo sluoksnis yra būtinas mūsų klimatui, kai daug lyja, sninga ir šąla. Tik „aprengę“ namą galėsite būti ramūs, kad neišeikvojate šilumos be reikalo. Kai pasirūpinsite šiais apatiniais namo rūbais, galėsite pagalvoti apie išorės puošybą. Pasirinkimų, kaip atnaujinti namo fasadą, yra labai daug – nuo pigiausių iki tikrai brangių. Reikia apsispręsti, kokio stiliaus namo norite – medinio, mūrinio, spalvoto, klasikinio, o gal išskirtinio.

Paprasta ir pigu

Kalbant apie medžiagas namo išorei, viena iš pigiausių yra plastikinės lauko dailylentės. Tai – tik medžio imitacija. Tačiau nebūtinai galite rinktis medžio spalvas. Lauko dailylenčių rasite įvairiausių spalvų. Tiesa, aukščiausios kokybės lauko dailylentės kainuos ne ką pigiau, negu tikro medžio lauko dailylentės.

Su plastikinėmis lauko dailylentėmis namo fasadui naują ir šviežią išvaizdą suteiksite pigiai. Tik nepamirškite, kad ši medžiaga per laiką keičia ir praranda spalvą.

Todėl galbūt apsispręsite verčiau pirkti natūralaus medžio dailylentes. Pigiausios yra eglės ir pušies. Bet jos taip pat turi minusą: eglės ar pušies dailylentes reikės impregnuoti, konservuoti, atnaujinti. Tai – papildomos išlaidos. Žinoma, jei namą tik norite atnaujinti ir kuo greičiau parduoti kaip patrauklų, pigesnis variantas atrodys tinkamas – keletą metų namas vis tiek atrodys šviežias. Atnaujinimo darbų prireiks tik po kiek laiko.

Brangiau ir patvariau

Patvarumas ir ilgaamžiškumas visada kainuoja brangiau. Todėl jei turite didesnį biudžetą namo remontui, atsisakykite pigių plastiko ir medžio dailylenčių.

Vakaruose, ypač JAV, Viktorijos laikų stiliaus namus populiaru atnaujinti naudojant kedro medieną. Taip pat populiarios maumedžio dailylentės – ši mediena ilgaamžė ir patvari. Tačiau lietuviškam klimatui atspariausia, ko gero, ąžuolo mediena. Ji brangi, bet išbandyta dar mūsų prosenelių.

Bet kuri mediena, kuria bus padengtas namo fasadas, turi būti apdorota, impregnuota – kad nebūtų pažeista drėgmės, šalčio ir kenkėjų.

Žinoma, galbūt medinio namo įvaizdžio jūs nenorite. Tada galima rinktis tradicinį – tinkuotas namas visada atrodo tvarkingai ir šviežiai. Be to, tradicinį vaizdą, žaidžiant spalvomis, bematant galima pakeisti ekstravagancija. Jūsų namas gali būti ryškus, kelių spalvų, išsiskiriantis iš kitų būstų kaimynystėje.

Patvariausiai, žiūrint stereotipiškai, atrodo plytiniai namai. Tik tarybiniais laikais mūriniai namai buvo pilki, nuobodūs, vienodi. Dabar su dekoratyvinėmis plytomis galima žaisti taip, kad savo seno namo po fasado atnaujinimo neatpažinsite.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..