Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Mano namai – mano tvirtovė

Mano namai – mano tvirtovėTurbūt visi prisimename pasaką apie tris paršiukus. Jie labai norėjo turėti namus, bet ne visiems pasisekė. Juokaujant galima sakyti, kad nepasisekė vien todėl, kad pasirinko netinkamas statybines medžiagas ir patingėjo iškasti namo pamatus. Namus, tokius, kaip lietuviškame posakyje, įmanoma turėti tik tada, kai netingime planuoti, kurti ir dirbti.

Namo statyba prasideda dar mūsų mintyse ir popieriaus lape – iš pradžių svajojame, kokio namo norime, tada ieškome projekto. Reali namo statyba prasideda tik viską suplanavus. Ir darbai prasideda visai ne taip, kaip pasakoje apie tris paršelius. Tvirtas namas – pirmiausia tvirti pamatai.

Pirmiausia – klausimynas

Prieš prasidedant namo statybos darbams, apsvarstyti turi būti šie svarbiausi klausimai: kur stovės jūsų būstas? Tiksliau, koks statybvietės gruntas, kokios jo savybės. Tada reikia apsispręsti, ar name norėsite rūsio, o gal jis nereikalingas. Svarbu atsižvelgti ir į klimatą. Lietuvoje sulaukiame daug lietaus, taip pat šaltų žiemų. Tad pasitarę su specialistais turite nuspręsti, kokio gylio bus pamatai ir kaip juos izoliuosite nuo gruntinio vandens, lietaus bei sniego.

Nepamirškite, kad Lietuvoje žiemą šaltis neretai spusteli ir iki 25 laipsnių speigo. Žemė įšąla gan giliai. Tai reiškia, kad jei išpilsite nepakankamai gilius pamatus, žemės įšalas juos paprasčiausiai iškilnos ir sugadins. Paprastai mūsų šalyje žemė įšąla iki apytiksliai 1,2 metro. Tačiau, šis skaičius gali būti ir didesnis, jei namo statybai pasirinktoje vietoje gruntas yra molio arba priemolio. Tokiu atveju žemė įšąla net pusantro metro. Todėl geriausia pamatus pilti keliolika centimetrų žemiau įšalo gylio.

Bet prieš tai būtina atlikti grunto tyrimus. Juk nenorite išklypusio namo, suskilusių sienų, vandens pilno rūsio. Skirtingas gruntas – molis, priemolis, smėlis – gali atlaikyti nevienodą svorį. Išpylus netinkamo pločio, gylio pamatus namas dėl jo svorio neatlaikančio grunto gali per laiką deformuotis. Turėsite rūpesčių dėl skilinėjančių sienų – jos darkys būsto vaizdą, drėks.

Tik žinant grunto atsparumą, kitaip – stiprumą, galima nuspręsti, kaip giliai kasti pamatus ir kokio pločio juos pilti.

Šilta ir sausa

Bet kokius pamatus būtina apsaugoti nuo drėgmės – reikalinga hidroizoliacija. Ją specialistai įrengia itin kruopščiai, nes bet koks „sukčiavimas“ pasimatys po keleto metų – pamatuose atsivers plyšiai, per kuriuos šaltis ir drėgmė veršis viršun, į gyvenamas patalpas.

Išorinė pamato pusė izoliuojama vertikalia hidroizoliacija. Ji reikalinga tam, kad pamatų betonas nedrėktų. Pamatų viršuje yra įrengiama horizontali hidroizoliacija – ji apsaugo pamatų konstrukcijas, sulaiko drėgmę ir neleidžia jai iš pamatų kilti aukščiau.

Įrengus pamatų hidroizoliaciją, juos būtina šiltinti – juk nesinori šildyti kiemo. Pamatus rekomenduojama šiltinti ne plonesniu, negu 10 centimetrų, šiltinamuoju sluoksniu. Jo nepagailėkite ištisam pamatų gyliui.

Pamatai irgi turi stilius

Tikrai taip – būna ne tik skirtingi namų, stogų, interjerų ar eksterjerų stiliai. Būna skirtingi ir pamatų tipai. Jie gali būti poliniai, seklieji ir gilieji.

Kuriuos pasirinkti, nulemia namo projektas, grunto savybės, statybinės medžiagos. Labiausiai nestabiliam gruntui tinka poliniai pamatai. Jie mažai nusėda, įkasami giliai – net iki 12 metrų. Rengiant polinius pamatus, betono reikia beveik perpus mažiau, negu kitokio tipo pamatams. Tiesa, jau pasirinkus polinius pamatus, teks daryti ir dar vieną pasirinkimą – poliniai pamatai gali būti gręžtiniai, spraustiniai ir kaltiniai.

Seklieji pamatai tinka tik itin stabiliam gruntui, mat yra gan negilūs. Jie statomi iškastoje duobėje. Jos kraštai užpilami, kai pamatas jau pastatytas. Seklieji pamatai būna surenkami arba monolitiniai.

Nedaug sėda ir gilieji pamatai. Jie atlaiko didelį svorį. Kuriuos pasirinkti? Svarbiausia pasirinkti atsižvelgiant į visus patarimus, patirtį, namo, grunto technines ypatybes. Kitaip gali nutikti kaip tiems pasakos veikėjams, stačiusiems namus iš žagarų ir be pamatų.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..