Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Mitus paneigia higienos normos

Grindininis šildymasKai tik kalba pasisuka apie grindinį šildymą, garantuota, jog bus paminėtas žodis mitas. Grindinis šildymas yra vienas iš tų statybos procesų, kurie susilaukia daugiausiai diskusijų. Šią šildymo sistemą, kaip nė vieną kitą, yra apraizgę daugybė mitų.

Dažniausi mitai apie grindinį šildymą: namuose kaupsis daugiau dulkių, tins kojos, persekios dažni peršalimai, bus per karšta, negerai tokį šildymą rengti miegamajame.

Tačiau šiuos mitus paneigia Europos ir Lietuvos higienos normos. Tarp daugybės taisyklių higienos normose nurodomos ir šiluminio komforto sąlygos. Didžiausią komforto jausmą žmogui sukelia 20-24 laipsnių šiluma patalpose. Geriausiai žmogus jaučiasi, kai grindų temperatūra yra 19-26 laipsniai šilumos.

Remiantis Europos ir Lietuvos higienos normomis, oro drėgnumas patalpoje turi būti 40-60 procentų, vidutinis oro judėjimo greitis – 0,1-0,25 metrai per sekundę.

Kalbant apie vidurkį, optimaliausia oro temperatūra patalpoje yra 22 laipsniai šilumos. Šildant radiatoriais, konvektoriais ar oriniu šildymu, esant 22 laipsnių šilumai, tokia temperatūra ir jaučiama. Grindiniu šildymu taip pat lengvai pasiekiam optimaliausia žmogui temperatūra, tik skirtumas toks, jog šildyti reikia mažiau. Tą pačią 22 laipsnių jaučiamą temperatūrą esant grindinio šildymo sistemai pasiekiame su 20-ies laipsnių oro temperatūra. Tai yra 2 laipsniais mažiau, o tai reiškia 12 procentų eksploatacijos efektą. Siekiant patogiausios patalpų temperatūros dar ir sutaupoma.

Kai įrengiama grindinio šildymo sistema, 50 procentų šilumos perduodam spinduliavimo būdu ir tiek pat – konvekcijos būdu.

Higienos normos numato, kad svarbi ne tik atitinkama patalpų temperatūra, bet ir grindų. Idealu, jei grindų temperatūra siekia 24 laipsnius šilumos. Tyrimais bei bandymais įrodyta, kad žmogus nesijaučia patogiai, jei grindys yra vėsesnės, negu 19 laipsnių šilumos. Kai šąla pėdos, šalta ir visam kūnui. Nepatogu, kai grindys per karštos. Iš komforto zonos išeinama, kuomet grindys įšyla daugiau, negu 26 laipsnius.

Būtent labiausiai žmogaus kūnui tinkamą temperatūrą garantuoja grindinis šildymas. Jei grindinio šildymo sistema yra įrengta tinkamai ir teisingai eksploatuojama, grindų temperatūra siekia 22-26 laipsnius šilumos. Tarp šildomo paviršiaus ir oro patalpoje susidaro 2-6 laipsnių skirtumas. Šie skaičiai paneigia dar vieną mitą – įrengus grindinį šildymą, namuose padaugėja dulkių. Absoliuti netiesa, kadangi 2-6 laipsnių skirtumas yra per mažas dulkėms kilti.

Dar daugiau, Vokietijoje mokslininkų atliktas tyrimas įrodė, jog esant grindų šildymui erkučių, dulkių, ir alergenų plinta mažiau, negu naudojant radiatorių šildymą.

Turintys silpnus kvėpavimo takus ir bijantys dažnų peršalimų teigia, kad grindinis šildymas jiems netinka – neva per didelė temperatūra priverčia sušilti ir patekus į vėsesnes patalpas kūnas atvėsta. Tai veda į peršalimą. Tačiau Skandinavijos šalyse grindinį šildymą rekomenduojama įrengti vaikų darželiuose. Priežastis – esant šiltom grindims vaikai peršąla rečiau.

Įsirengus grindinį šildymą namuose oro cirkuliacija yra mažesnė – tai yra blogesnės sąlygos kilti dulkėms. Esant mažiau dulkių, mažiau kyla ir alergenų.

Kadangi turint grindinį šildymą grindys visada šiltos ir sausos, užkertamas kelias erkutėm veistis.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..