Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Nešvarus fasadas – kaip valyti?

Šviesus namo fasadasŽodis „naujas“ namui galioja ilgiau, negu bet kokiam kitam daiktui. Dažniausiai tai ne vieni ar dveji metai, bet gal net visas dešimtmetis. Tačiau natūralu, kad praėjus „naujumo“ etapui, tenka kažką keisti arba atnaujinti. Vienoms pastato dalims remonto neprireikia keletą dešimtmečių, o kai kur pirmieji laiko ženklai netrunka pasirodyti. Pirmiausia pokyčių prireikia namo veidui – fasadui.

 

Kokia bebūtų namo statyba, fasadas, per keletą metų jį paveikia aplinka – dulkės, drėgmė, lietus, smalkės. Sienos papilkėja, vietomis pakinta spalva, nuo pažeistų lietaus vamzdžio ar metalinių fasado detalių gali atsirasti rūdžių dėmių, fasadas net pelija. Todėl kiekvieno namo išorei yra reikalinga reguliari priežiūra. Apie fasadą reikia galvoti ne tada, kai jis visiškai nuskuręs ir belieka jį tik renovuoti. Teisingai prižiūrimas fasadas gali tarnauti gerokai ilgiau, taigi ir remonto prireiks vėliau.

 

Fasado baubas – pelėsis

Ypač namo fasadas kenčia, jeigu netoli pastato yra vandens telkinys. – ežeras, tvenkinys, upė, pelkė. Arti esantis miškas taip pat daro įtaką namo fasadui. Esant drėgmės šaltiniui, ant tinkuoto namo paviršiaus netrunka atsirasti melsvųjų dumblių, kerpių, pelėsio ir kitų grybelių. Aplinka yra pilna mikroorganizmų, kurie savo kolonijas labai „mėgsta“ įkurdinti ten, kur gyvena žmogus. Vieniems mikroorganizmams mūsų gyvenama teritorija yra netinkama, tačiau dalis jų randa palankią aplinką, dauginasi, suveši ir gali nepataisomai sugadinti turtą.

Turbūt kiekvienam yra tekę matyti, ką pelėsis padaro su tapetais, plytelėmis ir net baldais. Nenaikinamas pelėsis gali padaryti labai daug žalos ne tik namo viduje, bet ir išorėje. Nesvarbu, kad namas yra pastatytas, atrodytų, iš tokių tvirtų, „neįkandamų“ medžiagų.

Deja, pelėsis yra grybas, kuris gali suardyti net tinką, pažeisti fasado konstrukciją. Be to, šis grybas net ir puošniausiam pastatui nesuteikia jokio grožio.

 

Kaltas blogas darbas

Pagrindinė pelėsio atsiradimo priežastis yra drėgmė. Tačiau nuolatinė drėgmė namo paviršių aplinka dėl statybinio defekto. Dėl tam tikrų blogai atliktų darbų drėgmė užsilaiko. Drėgmė ant betono ar akmens kaupiasi labai mažais kiekiais. Pelėsis atsiranda ir į pastatų sienas besiskverbiant gruntiniam bei nuosėdiniam vandeniui. Dėl besikaupiančios drėgmės galima kaltinti ir netvarkingai įrengtą ar netinkamai prižiūrimą lietaus nuvedimo sistemą, neizoliuotus vandentiekio, nuotekų vamzdžius. Jei namo siūlės yra nehermetiškos arba fasade yra plyšių, įtrūkimų, drėgmei prasiskverbti yra vieni niekai. O tai jau sudaro puikią terpę pelėsiui.

Net jei visi statybos darbai yra atlikti tinkamai, namo fasadą prižiūrėti reikia labai sąžiningai. Kai sienas užpuola pelėsis, geriausia yra naudoti biocidų preparatus. Fasadą ši medžiaga valo greitai ir efektyviai, kartu tarsi atnaujindama paviršių.

 

Gelbsti chemija

Biocidai yra cheminiai ir biologiniai produktai. Šių produktų paskirtis – apsaugoti tam tikrus paviršius, medžiagas nuo žalingo tokių mikroorganizmų, kaip pelėsis, poveikio. Biocidai mikroorganizmus naikina, neutralizuoja, nukenksmina. Pelėsį biocidai pašalina nepakenkdami fasadui.

Biocidai yra skirstomi į keletą rūšių. Fungicidai stabdo įvairių grybelių augimą. Insekticidai ir algicidai naikina kenkėjus ir stabdo dumblių augimą.

Antiseptikai mikroorganizmus, dumblius nuvalo ir sunaikina ant mūro bei kitų ne medinių statybinių konstrukcijų.

Fasadą biocidais valyti galima naudojant specialų šepetį, bet tinka ir pats paprasčiausias.

Siekiant geriausio rezultato, apie pelėsius ir kitus fasado priešus reikėtų pagalvoti dar prieš statybas. Geros kokybės tinke, glaiste, net dažuose bei klijuose biocidų jau yra iš karto – gaminių sudėtyje. Biocidų turinčiuose produktuose yra kapsulių, kurios reaguoja į mikroorganizmų ataką ir stabdo jų atsiradimą. Tokiomis medžiagomis apdorotas fasadas apsaugomas net dešimtmetį.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..