Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Paruošiamieji darbai – jų kokybė nulems namų grožį

Paruošiamieji darbai – jų kokybė nulems namų grožįNorint turėti gražius namus, kurie džiugintų kokybe ir ilgaamžiškumu, svarbus kiekvienas žingsnis, kiekvienas darbas turi būti atliktas profesionaliai ir kruopščiai. Ypač aktualu atidžiai padaryti paruošiamuosius betonavimo-tinkavimo darbus. Nuo šio statybos etapo priklausys, kaip paprasta bus klijuoti plyteles, kaip gražiai atrodys vidaus ir lauko sienos.

Betonavimo-tinkavimo darbai reikalingi ir namo išorėje, ir viduje. Pavyzdžiui, labai lygiai reikia išbetonuoti grindis, kad plytelių klojėjai savo darbą galėtų atlikti tobulai. Būtina preciziškai tinkuoti sienas, kad vėliau galėtumėte kokybiškai jas dekoruoti – dažais, tapetais, plytelėmis ir taip toliau.

Labai svarbu, kad betonavimo – tinkavimo darbai būtų atlikti profesionaliai. Tarkime, ketinate įsivesti grindinį šildymą. Kad jis veiktų efektyviai, reikės ir tinkamo betono sluoksnio ir pakankamai laiko, kad jis būtų parengtas tolimesniems darbams.

Lygiai taip pat, jei norite turėti itin gražias sienas. Neužteks tik nusipirkti brangių tapetų ar madingos spalvos dažų. Sienas reikia „suplanuoti“ milimetrų tikslumu.

Kaip atrodo profesionalus tinkavimas?

Iki tinkavimo proceso kiekvienas profesionalas atliks dar keletą svarbių dalykų. Prieš pradedant tinkuoti ant sienų yra klijuojami tinkavimo profiliai. Jie užtikrina sienų lygumą. Tinkavimo profilis klijuojamas iš pradžių viename sienos kampe, tada – kitame. Tarp šių dviejų profilių ištiesiamas siūlas.

Tada į šį tarp dviejų profilių susidariusį tarpą ant siūlo apytiksliai metro atstumu klijuojami tarpiniai profiliai. Liaudies patarlė sako – devynis kartus matuk, dešimtąjį kirpk. Taip daro ir profesionalus tinkuotojas – jis užsitikrina, kad visi profiliai būtų iki milimetro tiksliai vertikalūs gulsčiukui. Profiliai klijuojami ant sienos užtepus gipsinio mišinio. Tepama ne ištisa siena, o tik vienur kitur. Ant gipsinio mišinio dedamas profilis ir priglaistomas. Labai svarbu, kad profilio briauna išliktų švari. Šitaip kruopščiai išklijuojamos visos sienos. Tikras tinkuotojas tinkuoti pradės tik kitą dieną – kai viskas jau bus sustingę.

Kitą dieną sienos šlakstomos vandeniu. Tuomet ant sienų uždrabstomas kalkių ir cemento mišinys – juo užpildomi tarpai tarp profilių. Imama liniuotė ir mišinys iš apačios į viršų nubraukiamas – taip nuimamas perteklius. Įveikus šį tinkavimo žingsnį, tinkas paliekamas sustingti.

Tada laukia užtrynimo darbas. Tam naudojamas iškoštas kalkių skiedinys, sumaišytas su cementu. Ištrynus sienas mišiniu, jos paliekamos išdžiūti. Kai sienos visiškai sausos, galima atlikti sekančius apdailos darbus.

Lygios lubos

Nė vienas apdailos darbas neatrodys idealia, jei namuose yra nelygios lubos. Tad jas taip pat reikia išlyginti. Lubų nelygumus aptiksite naudodami gulsčiuką. Lyginama nuo ten, kur pastebėtas nelygumas, iki ten, kur jis baigiasi. Visiškai nebūtina lyginti ten, kur nelygumo nėra. Taip tik sukuriama papildomų iškilimų, kurie nereikalingi.

Profesionalūs tinkuotojai siena ir lubas lygina horizontaliai bei vertikaliai – taip pasiekiamas idealus lygumas. Ypač jis reikalingas luboms – ant jų nuolat žaidžia šešėliai. O jie nelygumus tik išryškina. Lubos yra atviros vertinantiems žvilgsniams – juk lubų nedengia užuolaidos, paveikslai, baldai.

Idealiai ir vizualiai

Idealųjį tinkavimo būdą jau aptarėme. Jis reikalingas tada, jei jūsų namų interjere numatyti objektai, kuriems lygumas būtinas. Pavyzdžiui, ant sienų kabės daug paveikslų ir nuotraukų. Kitą kartą reikalingas tik vizualus lygumas. Vizualiai sienos bei lubos atrodo lygios, gražios, be įdubimų. Tačiau tam tikri nelygumai gali išryškėti pastačius tam tikrą baldą ar pakabinus paveikslą.

Ko gero, visada geriau rinktis tobulybę. Ant lygių sienų puikiai guls tapetai, lygiai dengsis sienų dažai. Ant tobulai išbetonuotų grindų lygiai klijuosis plytelės, jų skirtinguose kampuose nereikės skirtingai pjaustyti. Tinkamai atlikti betonavimo-tinkavimo darbai yra pirmasis žingsnis į interjero kokybę. Geriau šiems darbams paskirti daugiau laiko ir pinigų ir po to džiaugtis idealiu namų vaizdu.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..