Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Patarimai: į ką atkreipti dėmesį renkantis vietą būstui

Patarimai: į ką atkreipti dėmesį renkantis vietą būstuiStatybos darbai – gan ilgas ir sudėtingas procesas. Pamatai, sienos, stogas, šiltinimas, langai, vidaus apdaila, šildymo sistema, santechnika – visa tai atlieka profesionalai. Tačiau jūsų užduotis prieš prasidedant statybos darbams, yra išsirinkti ne tik patogų, jūsų poreikiams idealiai pritaikytą namo projektą, bet ir sklypą, kuriame stovės jūsų būstas. Netinkamai parinktas sklypas gali sustabdyti visus darbus arba sugadinti patogų gyvenimą, kai namas jau stovės.

Ko gero, visai netrokštate, kad įsikėlus į naują būstą, vargintų triukšmas arba trūktų šviesos. Visai nepageidautina, kad statybos darbų sąmata netikėtai padidėtų, nes perkant sklypą kažko trūko. Dar blogiau, jei įsibėgėjus įkurtuvėms paaiškėtų, jog sklypas statybos darbams visai netinkamas. Todėl prieš pirkdami sklypą, nepamirškite išsiaiškinti tam tikrų dalykų.

Nuosavybė

Nuosavybės pažymėjimas yra svarbiausias sklypo dokumentas. Prieš pirkdami sklypą šį dokumentą peržiūrėkite labai atidžiai. Teismų praktikoje yra ne vienas atvejis, kai nusipirkus sklypą būstui, namo statyba buvo uždrausta. Todėl nuosavybės pažymėjimą perskaitykite nuo pradžios iki galo: kokia sklypo žemės paskirtis, ar sklypas neturi naudojimo apribojimų? Jei norite statyti namą, išsiaiškinkite, ar sklypas nėra skirtas tik ūkinei, rekreacinei veiklai.

Kaimynai

Pasidomėkite, kas bus jūsų kaimynai. Kalbame ne apie pavardes ar šeimos sudėtį. Pasižiūrėkite sklypo ribų planą – ar šalia nėra pramoninių, ūkinės paskirties sklypų. Taip pat išsiaiškinkite, ar sklypo ribos turės kažkokių servitutų, draudimų, sanitarinių zonų.

Komunikacijos

Įmonė ar asmuo, parduodantis sklypą, gali neturėti topografinės žemės nuotraukos. Tokia yra reikalinga ir ją rekomenduojama pasidaryti, nes joje pamatysite visas požemines komunikacijas. Prieš pirkdami sklypą tikrai norėsite žinoti, kiek toli reikės vesti vandentiekį, ar yra nuotekų sistema, lietaus kanalizacija, dujos, elektros kabeliai. Jei jų nėra, pigaus sklypo kaina gali išaugti keliolika kartų, nes visais tinklais teks pasirūpinti patiems. Pasidomėkite, kur yra numatytos nuotekų talpyklos, vandens gręžiniai. Galbūt nenorėsite namo šalia nuotekų talpyklos, o galbūt nekreipsite į tai dėmesio ir sklypą pirksite pigiau.

Tyrimai

Dirvožemis nelygus dirvožemiui. Koks jis bus, svarbu planuojant ne tik daržininkystę ar sodininkystę. Prieš perkant sklypą pagirtina pasidaryti geologinius tyrimus. Jei gruntas blogas, laukia daugybė išlaidų ir nepatogumų. Geriau tokio sklypo visai nepirkti. Nuo grunto rūšies ir būklės priklausys, kokius pamatus turės namas, kelių aukštų bus būstas.

Tarp miesto ir kaimo

Prieš pradėdami sklypo paiešką, apsispręskite, kur norite gyventi – toliau nuo miesto, kuo arčiau šurmulio, kaimiškoje teritorijoje?

Jei norite sklypo kaimiškoje teritorijoje, apgalvokite, ar lengvai pasieksite artimiausią gyvenvietę, ar bus patogu vežioti vaikus, jei jie dar maži, kokios galimybės susisiekti viešuoju transportu.

Galbūt namą ketinate statyti mieste, tokiu atveju apsižiūrėkite, kaip toli nuo sklypo ligoninė, mokykla, darželis, parduotuvė. Pasidomėkite, ar važiuoja viešasis transportas.

Ne paskutinėje vietoje ir kelias į sklypą. Idealiausia – asfaltas. Tačiau naujuose sklypų masyvuose, kaimiškose teritorijose asfaltuoto kelio gali nebūti. Žvyruotas kelias ne pats blogiausias variantas, bet jis nepatvarus sunkiasvorėms mašinoms, kurių ne viena važiuos, kol vyks statybos darbai.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..