Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Patogumai naujame name – kaip prisijungti prie vandentiekio?

Patogumai naujame name – kaip prisijungti prie vandentiekio?Įkurtuvės naujame nuosavame name – gan ilgas procesas. Reikia išspręsti daugybę reikalų – pradedant namo projektu ir baigiant pašto dėžute prie vartų. Vienas svarbiausių įkurtuvių etapų – patogumai: nuotekų tinklas, pastato ir lauko vandentiekiai, patogi šildymo sistema. Naujakuriai visada susiduria su klausimu – kaip prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų tinklų, nuo ko pradėti ir į ką kreiptis.

Dar tik perkant sklypą namo statyboms, privalu išsiaiškinti, ar jis turi komunikacijas. Tam reikalinga topografinė nuotrauka, nuo komunikacijų skaičiaus sklype priklauso ir jo kaina. Vis dėlto, jei sklypą nusipirkote neišsiaiškinę, kur yra artimiausios vandentiekio bei nuotekų magistralės, informacijos jums suteiks konkrečios savivaldybės, kurios teritorijoje yra sklypas, vandens tiekėjai. Pavyzdžiui, vilniečiai tokią informaciją gali gauti bendrovėje „Vilniaus vandenys“. Pastaraisiais metais visuose Lietuvos rajonuose Europos Sąjungos lėšomis vykdoma jau esamų vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra bei naujų magistralių tiekimas.

Pirmasis žingsnis

Kreipęsi į atitinkamą vandens tiekėją sužinosite, kokios jūsų pastato vandentiekio prisijungimo sąlygos. Tam reikia pateikti prašymą-paraišką vandens tiekėjui. Prisijungimo sąlygose bus išdėstyta visa detali informacija – kokiu atstumu nuo sklypo nutolę vandentiekio ir nuotekų tinklai, kur patogiausia atlikti kasimo darbus ir panašiai.

Antrasis žingsnis

Turint prisijungimo sąlygas, visi vandens tiekėjai rekomenduoja kreiptis į atestuotą projektavimo įmonę. Jos užduotis – parengti projektą pagal prisijungimo sąlygas. Projektą privalu suderinti su vandens tiekėju ir gauti statybos leidimą. Tik turint leidimą pasirinkta statybų įmonė pagal parengtą projektą ir prisijungimo sąlygas gali įrengti vandens įvadą ir nuotekų išvadą.

Trečiasis žingsnis

Profesionali lauko ir pastato vandentiekio darbus vykdanti įmonė projektą nuo sklypo ribos iki gyvenamojo namo parengia pati ir suderina. Taip pat parengia ir suderina buitinių nuotekų projektą. Vandentiekio vamzdyno sistema įrengiama nuo įvado iki vartojimo taškų, montuojamos vandentiekio ir nuotekų siurblinės, vandens apskaitos mazgai, hidroforai, filtrai, karšto vandens paruošimo įrenginiai. Statybinės įmonės dažniausiai sumontuoja ir pajungia sanitarinius prietaisus.

Ketvirtas žingsnis

Kai pastato vandentiekio darbai jau padaryti, vandens tiekėjui reikia pateikti prašymą dėl prijungimo prie miesto tinklų, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutarties sudarymo. Vandenį tiekiančios bendrovės atstovas visada patikrina, ar namo prijungimas prie tinklų atitinka visas prisijungimo sąlygas. Jei sąlygos įvykdytos, vandens tiekėjas išduoda pažymą ir paskutinis žingsnis yra pasirašyti sutartį.

Galima rinktis

Beje, nebūtina jungtis prie abiejų tinklų. Pavyzdžiui, jei turite savo sklype šulinį arba vandens gręžinį, galite prie vandentiekio magistralės nesijungti. Ant vandens gręžinio įvado į namą yra montuojamas vandens skaitiklis. Pagal jo rodmenis yra aišku, kiek kubų nuotekų išleidžiama. Namo savininkas prisijungia prie nuotekų tinklų ir moka pagal vandens gręžinio skaitiklio parodymus už nuotekų tvarkymą.

Prisijungimo prie vandens ir nuotekų tinklų kaina yra labai individuali. Viskas priklauso nuo to, koks atstumas nuo pagrindinio magistralės šulinio iki įvado į namą. Kaina gali siekti kelis tūkstančius litų.

Keletą metų jau buvo vykdoma tinklų plėtra remiant Europos Sąjungai. Šią plėtrą numatyta tęsti. Vandens tiekėjai pastebi vieną smulkmeną, kuri neretai sukelia problemų. Vykstant tinklų plėtrai, ne visi pareiškia norą prie jų prisijungti. Ypač tai būdinga rajoninėms vietovėms, kur gyventojai įpratę naudotis šulinio vandeniu bei turi nuotekų talpyklas. Prisijungimą prie vandentiekio ir nuotekų tinklų jie atideda vėlesniam laikui. Plečiant tinklus jau apgyvendintose teritorijose, perkasamos gatvės, griaunama kelio danga. Pabaigus darbus kelio danga privalomai atstatoma. Jei gyventojai prisijungti prie tinklų nusprendžia vėliau, jiems tenka griauti kelio dangą ir vėliau ją atstatyti. Prisijungimo kaina ženkliai išauga.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..