Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Rengiame kiemą – nuo ko pradėti?

Rengiame kiemą – nuo ko pradėti?Kai būstas jau pabaigtas statyti ir į naujus namus kaskart grįžti vis smagiau, laikas kiemui. Medžiai, krūmai, gėlynai, prieskonių lysvė, sūpuoklės ir kepsninė – viskas gan lengva ir priklauso nuo jūsų fantazijos ir šeimos poreikių. Tačiau sklype yra ir didesnis darbas už apželdinimą ir lauko aksesuarus – kiemo klojimas trinkelėmis. Nuo ko viskas prasideda ir ko reikia, kad kiemas būtų tikrai gražus, netvinstantis nuo lietaus, lygus ir tvarkingas?

Prieš kviesdamiesi trinkelių klojimo specialistus apgalvokite, kokio norite kiemo – kur bus žolynas, o kur trinkelės, kur stovės automobilis, kokios formos trinkeles klosite, kokiais raštais ir kokios jos bus spalvos. Reikėtų apsispręsti bent preliminariai, nes atvykę dirbti profesionalai norės išsiaiškinti, kokie yra jūsų norai bei pageidavimai.

Parengiamieji darbai

Visų pirma meistrai nustatys kiemo kontūrus ir aukštį. Aukščiai yra niveliuojami, kad viskas būtų preciziškai tikslu. Taip pat nustatomas sklypo nuolydis – žinant jį, bus galima atlikti tam tikrus darbus, kad kieme nesikauptų vanduo, negadintų namo pamatų.

Tada vykdomi kasimo darbai – nukasti reikia visą plota, kuris bus klojamas trinkelėmis. Kasant paaiškėja, kurios kiemo vietos buvo pajudintos ir gruntas yra nestabilus, išsiaiškinama grunto rūšis. Labai svarbu žinoti vietas, kurios buvo kasamos dėl dujų, vandentiekio, elektros kabelių ir panašiai. Tose vietose gruntas yra nestabilus ir jį reikia užpilti smėliu bei kruopščiai sutankinti. Jei tai padaryta nebus, po kiek laiko išklotos plytelės gali paprasčiausi įgriūti.

Atliekant kasimo darbus kiemas laikinai pažemėja – jei gruntas priesmėlio iki 45 centimetrų, jei molio – daugiau, negu pusmetrį. Molis yra dažniausiai pasitaikantis gruntas.

Esant molingam paviršiui, kiemas iškasamas reikiamu gyliu ir tada pilama iki 10-ies centimetrų smėlio. Jis labai gerai suvibruojamas ir tada pilama iki 35 centimetrų storio žvyro sluoksnis. Dažniausiai naudojamas stambus žvyras, jis taip pat sutankinamas.

Ant žvyro toliau pilamas skaldos pasluoksnis. Skaldos sluoksnis svyruoja nuo 7 iki 20 centimetrų. Ten, kur važiuos automobilis, reikalingas 15 centimetrų skaldos sluoksnis. Takeliams aplink namą užtenka 7 centimetrų, nes ten trinkelėms nereikės atlaikyti sunkaus svorio. Papilta skalda labai stipriai suvibruojama, kol sluoksnis tampa 1-4 centimetrų storio.

Kai skalda tinkamai parengta, pilamas išlyginamasis sluoksnis, kuris vėl labai kruopščiai sutankinamas.

Kūrybinis procesas

Kai parengiamieji darbai atlikti, laikas trinkelių klojimui. Tai – ne tik statybinis, bet ir kūrybinis procesas.

Galimybių, kaip iškloti trinkeles – galybė. Skirtingai dėliojant paprasčiausias stačiakampio formos trinkeles galima išgauti stulbinančių efektų. Taip pat galima rinktis įmantresnių formų plyteles.

Iš kokios medžiagos gamintas trinkeles rinksitės, nulems jūsų biudžeto dydis. Tai gali būti klinkeris, akmens masė ir kitos medžiagos.

Galima žaisti skirtingomis spalvomis ir jomis kurti perėjimus, ornamentus – tai jūsų fantazijos ir bendro susitarimo su meistrais rezultatas.

Atminkite, kad norint išgauti geometrines formas, geriausia rinktis stačiakampes trinkeles. Pasitarę su meistrais, pirkite tokias trinkeles, kurias reikėtų kuo mažiau pjaustyti. Sumažinta trinkelė nebe tokia atspari svoriui ir spaudimui.

Todėl neįsigykite per mažų trinkelių. Laikykitės vienos svarbios taisyklės, kurią žino visi trinkelių klojimo specialistai: tinkamiausios tokios trinkelės, kurios nupjautos trumpiausio šono ilgis ne mažesnis už pusę nesupjaustytos trinkelės šono.

Klojimo raštas priklausys nuo to, kam naudojamas kiemas. Ten, kur važiuojama automobiliu, reikia vienokio rašto, ten, kur tik vaikštoma, kitokio. Pavyzdžiui, įstrižai važiavimo krypčiai paklotas raštas leidžia geriau perkelti apkrovą už raštą, paklotą skersai. Taigi geriausiai apkrovą atlaikys trinkelių rišimas eglute. Beje, šis raštas – populiariausias Lietuvoje.

Trinkelių klojinys bus tobulai pabaigtas tik tuomet, kai visas kiemas bus įrėmintas atskira eile – tokio įrėminimo prireiks prie vartų, tvoros, vejos, daržo lysvių ir panašiai.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..