Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Šalta žiema – kaip sutaupyti?

Šalta žiema – kaip sutaupyti? Namo statybos darbai ar būsto remontas – ne pigus malonumas. Todėl papildomos statybinės išlaidos ateityje – nepageidaujamos. Tačiau turbūt kiekvienam yra tekę susidurti su situacija, kai sunervina per didelė sąskaita už šildymą, pernelyg greitai mažėjančios kuro atsargos, bėgančios lubos ar suskeldėję pamatai. Jei namo statybos darbams ar būsto remontui dar tik ruošiatės, dar šiandien priimkite tinkamus sprendimus. Šiandien nepatingėję pasidomėti naujovėmis ir nepagailėję papildomų išlaidų, ateityje mokėsite mažiau.

Kiekvienas nori sutaupyti. Ir kiekvienas nori mažiau rūpesčių, susijusių su būsto buitimi. Nuo ko pradėti? Turėkite tikslų planą su keliais skirtingais etapais.

1 etapas

Pats didžiausias sąskaitų naikintojas – mažas šilumos iššvaistymas. Sumažinti šilumos nuostolius galima keliais būdais. Geriausia, jei panaudojami visi būdai. Tada nuostoliai sumažinami maksimaliai. Pradėkite nuo pamatų. Juos būtina apšiltinti ir hidroizoliuoti. Jei neleisite pamatų pažeisti drėgmei ir juos apšiltinsite, sustabdysite labai daug šalčio, patenkančio per pamatus į kitas namo patalpas. Apšiltinti reikia pamatus, pirmo aukšto grindis ir net rūsio lubas – tai auksinė statybos darbų taisyklė.

Be jokios abejonės, reikia apšiltinti ir namo karkasą bei stogą. Kitaip tariant, būstas turi būti tinkamai „aprengtas“. Tuomet jis tinkamai atsidėkos išsaugodamas šilumą viduje ir nešildydamas lauko. Išorinėms sienoms reikalinga mažiausiai 22 centimetrų storio izoliacija. Stogui reikia dar storesnės – nuo 30 centimetrų iki pusmetrio.

Dar vienas šilumos nuostolių mažinimo būdas yra sandarūs langai bei durys. Seni vėjo perpučiami langai tikrai nėra toji namo dalis, kuri sulaiko šilumą. Nebijokite investuoti į geros kokybės langus bei duris. Rėmai turi būti aukštos kokybės, o langai – trijų stiklų.

Žinoma, atlikus visus reikiamus darbus rekomenduojama atlikti būsto sandarumo testą – sužinosite, ar liko kokių nors nepageidaujamų tarpų.

2 etapas

Kai planuosite, kokius efektyviai šilumą sulaikančius langus bei duris montuoti namuose, pagalvokite apie elektros energijos sunaudojimo mažinimą. Tikrai taip – elektrą galima taupyti ne tik įrengiant jutiminius šviestuvus, įsukant taupias lemputes ar sąžiningai išjungiant šviesą kaskart, kai išeinate iš kambario. Elektros sutaupysite net tinkamai sudėję langus. Kuo daugiau natūralaus apšvietimo namuose, tuo rečiau reikia jungti dirbtinį apšvietimą. Pavyzdžiui, vaikų kambario nebūtina įrengti rytinėje namo pusėje. Pro langus įslenkanti rytinė saulė ne taip ir reikalinga – juk vaikai tuo metu yra mokykloje. Daug efektyviau kambarys pietinėje pusėje – per langus pateks nemažai šviesos tada, kai vaikai ruošia pamokas.

Galite pasidomėti ir šiuolaikinėmis naujovėmis. Nemažai elektros energijos galima sutaupyti įsirengus saulės šviesos kolektorius. Vandeniui šildyti nebereikės naudoti elektros.

3 etapas

Būsto šildymo būdas – vienas svarbiausių žingsnių namo statybose. Jei pamatai bus apšiltinti, sudėti geriausi langai, bet įrengtas ne ekonomiškas katilas ar netinkama šildymo sistema, sutaupymo procentas nebus pats aukščiausias.

Rinkitės tokį šildymo šaltinį, kuris bus patogus naudoti ir kurio eksploatacija jums atsieis pigiausiai. Lyginkite rinkos kainas – kiek kainuoja dujos, mediena, geoterminis šildymas ir panašiai.

Apskaičiuokite, kas patalpas šildys efektyviau – radiatoriai ar grindinis šildymas. Grindinį šildymą įrengti brangiau, tačiau šildo jis efektyviau. Radiatoriai – pigesni, bet išspinduliuoja mažiau šilumos.

 

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..