Užklausos forma



Prisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Šildymo būdai – nuo pigiausio iki brangiausio

Šildymo būdai – nuo pigiausio iki brangiausioJei gyvenate individualiame name, kiekvieną šildymo sezoną galvojate, kaip labiau sutaupyti. Šį klausimą kelia kiekvienas naujakurys ar planuojantis keisti šildymo sistemą būste. Kurį šildymo būdą pasirinkti? Kurios sistemos yra prieinamos gyvenamoje teritorijoje? Kam prireiks didžiausių investicijų, kuris kuras kainuos pigiausiai? Vienareikšmiško atsakymo nėra, todėl geriausias būdas renkantis – palyginti visus šildymo būdus ir apsispręsti dėl to, kuris surenka daugiausiai teigiamų savybių.

Lietuvoje šildymas neišvengiamas – žvarbūs rudenys ir pavasariai, vėsios vasaros ir šaltos žiemos lemia, jog mūsų šalyje šildymo sezonas labai ilgas. Ko gero jam atitenka didžioji šeimos biudžeto dalis.

Pasirinkimų, kurį šildymo būdą naudoti, turime nemažai. Labiausiai tradicinis būdas šildyti namus – malkų krosnis. Tokias dar aptiksime daugelyje kaimų, taip pat ir senuose miestų namuose. Šiais laikais naudojantys tradicinį šildymosi būdą, malkų krosnis keičia į kieto kuro katilus. Jų kuras – pjuvenų briketai.

Taip pat turime dar tris skirtingus šildymosi būdus, kuriems reikalingi katilai. Tai – kondensacinis dujų katilas, granulinis katilas ir aeroterminis dujų katilas. Būstą galima šildyti elektra. Moderniausias ir kol kas ekologiškiausias šildymo būdas – geoterminis šildymas.

Visi šie šildymo būdai labai skirtingi: savo įrengimo kaina, naudojimo patogumu ir metinėmis išlaidomis.

Šildymas dujomis

Šildymas dujomis, naudojant kondensacinį dujų katilą – viena pigiausių šildymo sistemų. Ją įsirengti kainuoja apie 7 tūkstančius litų. Patogi naudoti – praktiškai nereikalauja priežiūros, nereikia iš anksto rūpintis kuru, nereikia vaikščioti į katilinę kūrenti katilo. Šiuo katilu pašildomas ir vanduo, ir visas būstas. Tokie katilai labai aukšto efektyvumo, gali būti naudojami kaip papildomas šildymo šaltinis. Pavyzdžiui, kai kuriuose senesniuose namuose veikia dvi šildymo sistemos: malkinė krosnis ir dujinis katilas. Pastarasis įjungiamas, kai lauke labai šalta ir malkos būsto neįšildo, dujinis šildymas įjungiamas kur nors išvykus.

Deja, ši pigi šildymo sistema turi trūkumų ir gan didelių. Visų pirma, norint namus šildyti dujomis, reikės specialaus dujotiekio projekto. Visų antra, tai – vienas brangiausių šildymo būdų. Dujų kainos nuolat kinta, tačiau suskaičiuota, kad metams dujiniam šildymui vidutinio dydžio name gyvenanti šeima išleidžia iki puspenkto tūkstančio litų. O tai yra kone dvigubai brangiau už šildymą kietuoju kuru.

Pigiausias pasirinkimas

Būtent šildymas kietuoju kuru yra pats pigiausias. Kieto kuro katilas kainuoja apie 5 tūkstančius litų – porą tūkstančių pigiau už dujinį katilą. Kurui per metus išleidžiama apie 2 – 2,3 tūkstančio litų. Kuro pasirinkimas – taip pat didelis: pjuvenų briketai, durpių briketai, įvairios medienos malkos, atraižos ir taip toliau. Tačiau: tuo kuru reikia pradėti rūpintis iš anksto, jį reikia kažkur sandėliuoti.

Valdyti tokį katilą tikrai paprasta, bet patogumo tame mažai. Kažkas keletą kartų per dieną turi eiti įmesti kuro, sudegus kurui katilas ataušta, taigi, atšąla ir namai, efektyvumas tesiekia vos 70 procentų. Šiuo katilu šildomas ir vanduo. Vadinasi, vasarą, nors lauke ir karšta, tenka kurti katilą, jei reikalingas šiltas vanduo.

Tiesa, vaikščiojimo į katilinę galima išvengti, jei sumontuojamas granulinis katilas. Tokiam įmesti kuro pakanka porą kartų per savaitę. Išlaidos – panašios, kaip ir turint kietojo kuro katilą. Tačiau įrengimo kaina – tris kartus didesnės už kietojo kuro katilą.

Modernus šildymas

Už šildymą kietuoju kuru dar pigesnis šildymas aeroterminiu dujų katilu. Per metus vidutinio dydžio namo šildymui išleidžiama apie 2 tūkstančiai litų. Tačiau katilo įrengimas – labai brangus, iki 25 tūkstančių litų. Šis šildymo būdas itin efektyvus, kai lauke temperatūra aukščiau nulio, žiemą namus galima šildyto, vasarą – atvėsinti. Turint tokį katilą, galima pamiršti jį esant. Nereikia valymo, kasdienio valdymo.

Dar vienas pigus šildymo būdas – geoterminis šildymas. Tai – itin ekologiškas ir ekonomiškas šildymas. Net ir šalčiausią lietuvišką žiemą katilas efektyviai įšildo namus – jokio kuro, energija imama iš grunto. Tačiau įsirengti tokią sistemą – labai brangu. Kaina siekia 40 tūkstančių litų. Tokia šildymo sistema labai patogi atokesnėse vietovėse, kurių nepasiekia dujų trasa.

Kalbant apie šildymo įrangą, pigiausias yra šildymas elektra. Įrengimo kaina – vos 3 tūkstančiai litų. Bet yra vienas didžiulis minusas – šildymas elektra yra pats brangiausias. Per metus sąskaita už šildymą gali būti iki 8 tūkstančių litų ir daugiau. Be to, gresia likti be šilumos, jei audra ar šaltis nutraukia elektros tiekimą.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..