Užklausos formaPrisegti failą (pvz.: brėžinį)

Žemiau įveskite saugos kodą: captcha

Statybos darbai ⋅ Santechnikos darbai ⋅ Lauko santechnikos darbai
DIRBAME VILNIUJE IR VILNIAUS RAJONE
Kompleksiškai atliekame visus statybos ir santechnikos darbus
Esame atestuota, sertifikuota statybų bendrovė
Konsultacijos ir užsakymai

Stogo apžiūra – kasmetinė

Stogo apžiūra - kasmetinėStogas – labiausiai išorės sąlygų paveikiama dalis. Stogui atitenka didžioji dalis lietaus, krušos, sniego, vėjo ir saulės. Todėl stogas yra lengviau pažeidžiamas, negu, pavyzdžiui, sienos ar pamatai. Net ir menkiausias pažeidimas, jei nepašalinamas, gali virsti didele žala. Štai kodėl klaidinga manyti, kad naujai įvykužius stogo dengimo darbus, galima stogą pamiršti. Jam būtina reguliari priežiūra ir apžiūra, kurios neužtenka atlikti kartą per penkmetį.

Nuolatinė stogo priežiūra reikalinga ne vien dėl estetinio vaizdo. Neleidžiant atsirasti pažeidimams arba juos laiku pašalinus, galima pailginti stogo amžių. Paprastai vykdant stogo dengimo darbus, jiems ir stogo dangai suteikiama garantija. Tačiau tai nereiškia, jog stogą galima pamiršti. Atsarga gėdos nedaro, o už reguliarią priežiūrą stogas „atsidėkos“ ilgu tarnavimu be rūpesčių. Štai pagrindiniai žingsniai, kuriuos kasmet turite atlikti, kad galėtumėte ilgai džiaugtis tvarkingu stogu.

Reguliariai valykite

Reguliariai, keletą kartų per metus būtina išvalyti lietaus nuvedimo sistemą. Ji užsikemša lapais, smulkiomis šakomis, vėjo atneštomis šiukšlėmis.

Stogą taip pat būtina valyti bent kartą per metus. Ant jo per laiką susikaupia nešvarumų, užstringa lapų ir smulkių šiukšlių. Stogo danga, ypač čerpių, samanoja. Todėl kasmet stogą reikia atsargiai, su neaštria šluota nušluoti arba nuplauti vandens srove, kuri pašalina ir stambesnes šiukšles. Labai svarbu, kad šalia namo augantys medžiai, jei tokių yra, savo šakomis stogo ar jo dalių neliestų. Šakos, plakamos vėjo, gali išbraižyti ir pažeisti stogo dangą. Pažeistoje dangoje lengviau prasideda korozija.

Valyti reikia ir sniego perteklių. Jei žiema gili ir daug kritulių, dalį sniego būtina pašalinti. Tik valant svarbu palikti ploną sniego sluoksnį, kad kastuvu nebūtų pažeista danga.

Tikrinkite

Galima pajuokauti, kad su stogu reikia elgtis panašiai, kaip su savo dantimis. Juk rekomenduojama, net jei ir neskauda, kartą per metus apsilankyti pas stomatologą. Lygiai taip pat reikia daryti ir stogui – net jei ir nesimato pažeidimų, kasmet jį reikia patikrinti.

Pirmiausia reikia patikrinti stogo kraigą: apžiūrėkite, ar stogo danga – čerpės, bituminės čerpės, šiferio lakštai – yra savo vietose, taip pat ir sandarinimo elementai. Labai svarbu, kad tvirtinant iš vietos pajudėjusiais detales nebūtų pažeisti stogo sandarinimo elementai.

Atidžiai vertėtų patikrinti ir stogo kraštus – ar vėtros jų neapgadino.

Veikite nedelsdami

Jau rengdami stogą pasirūpinkite, kad namo kepurė turėtų viską, kas tik reikalinga. Nepagailėkite pinigų ledų tirpinio sistemoms, apsaugai nuo sniego. Užsitikrinkite, kad ant stogo bus primontuotos tvirtos ir saugos kopėčios. Jų prireiks gan dažnai, jei iš tiesų prižiūrėsite savo namo stogą.

Kiekvienas rimtas stogų specialistas patars: kopėčiomis reikia naudotis kuo dažniau – stogo apžiūrai. Pastebėjus smulkų pažeidimą, problemą bus galima pataisyti, pavyzdžiui, vos vienu teptuko brūkštelėjimu. O štai praleista smulkmena per ilgą laiką gali tapti didele problema, kurią išspręsti bus galima tik keičiant dalį ar net visą stogą.

Kodėl mes?

Garantija darbams
Kvalifikacijos atestatai
Įgaliotas atstovas
Dirba profesionalai
Konsultacijos ir priežiūra
Žinomų gamintojų medžiagos

Verta žinoti

Susipažinkite su mūsų kompanijos atliktais darbais bei įgyvendintais projektais

Turite klausimų?

Mūsų specialistai jums padės

Užduoti klausimą

Kiti mūsų projektai

Mus rasite

  • UAB “S Project”
  • Kareiviu gatve g. 7, Vilnius
  • info@sproject.lt
  • +370 690 00046

Mes dirbame su:

..